<-BlogTitle->

تبلیغات در انجمن فناوری اطلاعات

 • نمونه سوالات مهندسی فناوری اطلاعات، کامپیوتر و صنایع پیام نور با جواب (پست ثابت)
 • www.anjomaneit.com

  از تمامی دوستانی که از نمونه سوالات استفاده کردن تقاضا دارم نمونه سوالات این ترم خودشان را به همراه پاسخنامه تستی از سایت گلستان دریافت کرده و آدرس ایمیل زیر میل کنند تا همانند نیمسال های گذشته به صورت رایگان در سایت قرار داده شود تا دوستان پیام نوری استفاده نمایند... ممنون

  saman_pnu_it@yahoo.com


  برچسب‌ها: نمونه سوالات, دانشگاه پیام نور, نمونه سوالات رایگان پیام نور, پاسخنامه سوالات, مهندسی صنایع, معندسی کامپیوتر, مهندسی فناوری اطلاعات, علوم کامپیوتر, نمونه سوالات رایگان پیام نور با جواب

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: جمعه نوزدهم خرداد ۱۳۹۱
 •  
 • واگذاری مسکن مهر به دانشگاهیان از مهر ماه سال 91
 • معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم زمان آغاز واگذاری مسکن مهر دانشجویی را اعلام کرد و گفت: در سری جدید ثبت نام مسکن مهر، تنها استادانی که فاقد مسکن هستند امکان نام نویسی دارند.


  غلامرضا خواجه سروی در گفتگو با خبرنگار مهر، از برگزاری جلسه مشترک وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با وزارت راه و شهرسازی درباره اولویتهای واگذاری مسکن مهر دانشگاهیان خبر داد و اعلام کرد که از دو تا سه ماه آینده مسکن مهر دانشجویانی که در اردیبهشت ماه سال جاری نام نویسی کرده بودند، آغاز خواهد شد.

  وی در ادامه خاطرنشان کرد که دوره جدید نام نویسی دانشجویان و استادان برای مسکن مهر از مهرماه سال جاری آغاز خواهد شد.

  معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم تاکید کرد که تنها استادان فاقد مسکن اجازه ثبت نام در طرح مسکن مهر دانشگاهیان را دارند و هم اکنون اکثر استادان دانشگاهها داری مسکن هستند.
   

  این مقام مسئول در وزارت علوم به علت مهم دخالت معاونت فرهنگی اجتماعی این وزارتخانه در واگذاری مسکن مهر به دانشجویان اشاره کرد و گفت: برخی از معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت علوم سوال می پرسند که علت دخالت این بخش در واگذاری مسکن مهر چیست.
   

  وی ادامه داد: در جواب سوال این عده باید بگویم در حقیقت مسکن مهر دانشجویی مکمل نظام عفاف و حجاب است، اگر می گوییم با تشکیل خانواده مسئله عفاف و حجاب تقویت می شود یا ارتقاء می یابد لازمه آن هم باید تشکیل خانواده ای آن هم به شکل پایدار باشد.
   

  به گفته خواجه سروی، ترکیب مسکن و ازدواجی پایدار مساوی است با ارتقاء عفاف و حجاب در جامعه که به تبع آن بسیاری از آسیبهای اجتماعی کاهش می یابد و لازمه این موضوع همکاری دانشگاهها در شکل گیری ازدواج پایداری دانشجویی است.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: چهارشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۱
 •  
 • مهلت ثبت نام دریافت وام دانشجویان پیام نور تا 15مرداد
 • به گزارش انجمن فناوری اطلاعات، بر اساس اعلام دانشگاه پیام نور، تشخیص نیاز دانشجویان به دریافت وام از طریق امور دانشجویی دانشکده مربوط می باشد 
   
  همچنین نداشتن بدهی معوقه به صندوق رفاه دانشجویی و نداشتن بیش از دو ترم مشروطی (تا دو ترم مشروطی باید معدل کل بالاتر از 12 باشد) از دیگر شرایط دریافت وام است.
     
   
  وامهای صندوق رفاه به دانشجویان ترم اول، ترم آخر و میهمان تعلق نمی گیرد. 
   
  مبلغ وام برای رشته های رشته های علوم انسانی بغیر از روانشناسی بالینی 300 هزار تومان، برای رشته روانشناسی بالینی 350 هزار تومان، برای رشته های فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، تربیت بدنی، علوم پزشکی و کاردانی دامپزشکی 400 هزار تومان، برای مقطع کارشناسی ارشد در تمام رشته ها و دکتری دامپزشکی 600 هزار تومان و برای مقطع دکتری تخصصی یک میلیون تومان اعلام شده است.
   
   
  زمان درخواست وام برای نیمسال اول هر سال تحصیلی از اول تا آخر مردادماه و برای نیمسال دوم، اول تا آخر دی ماه اعلام شده است.


  برچسب‌ها: وام شهریه, انتخاب واحد, نیمسال اول 92, 91, نمونه سوالات پیام نور

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: چهارشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۱
 •  
 • جزییات ثبت نام ترم تابستان دانشگاه پیام نور/ دروس ارائه شده
 • به گزارش انجمن فناوری اطلاعات، انتخاب واحد دانشجویان برای ترم تابستان جاری دانشگاه پیام نور از 26 تیرماه تا 8 مرداد ماه به صورت زمان بندی شده از طریق سایت گلستان امکان پذیر خواهد شد.
   
  دروس ارائه شده در ترم تابستان:


  ۱) تمام دروس عمومی غیرمعارفی

  ۲) دروس ترمهای 6، 7، 8 و 9 مقطع کارشناسی به استثنا دروس عملی

  ۳) دروس جبرانی و دانشپذیری کارشناسی ارشد

  ۴) دروس ارزشی و مهارتی (برای دانشجویان ورودی 86 که مدرک پیش دانشگاهی ندارند)

  ۵) ارائه درس پایان نامه برای کارشناسی ارشد مشروط بر اینکه حداکثر 6 واحد درسی باشد.

  دانشجویان مجاز به انتخاب حداکثر 6 واحد درسی می باشند  
   
  دروس کارآموزی، کارورزی و پروژه مقطع کارشناسی بر اساس برنامه 9 ترمه در تابستان سال آخر تحصیل ارائه می شود.
   
  دانشجویان تنها مجازند دروسی را انتخاب کنند که دارای کد انتخاب واحد و تاریخ امتحان باشند و علاوه بر این دانشجویانی که شرایط معرفی به استاد را دارند (به غیر از دروس عملی) می توانند با مراجعه به مرکز مربوطه و تکمیل فرم درس مورد نظر را انتخاب کنند.
   
  مهلت پرداخت شهریه تا 12 مردادماه اعلام شده و تمام دروس ترم تابستان به صورت خودخوان و فاقد نمره میان ترم خواهد بود. 
   
  دانشجویانی که فقط با 6 واحد درسی دانش آموخته می شوند، در صورت عدم ارائه آن دروس می توانند دروس غیرعملی مذکور را در سایر دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت مهمان تحصیل کنند.

   ترم تابستان فاقد معدل و تنها نمرات ترم تابستان در معدل کل تاثیرگذار است.
   
   
  قوانین تکدرس در دانشگاه پیام نور
   
  تکدرس زمانی مقدور است که دانشجو فقط یک عنوان برای فراغت از تحصیل داشته باشد و چنانچه دانشجویی بیش از یک عنوان درسی داشته باشد و در تکدرس شرکت نمایند تکدرس مورد قبول نیست.
   شهریه دروس تکدرس 50 درصد شهریه متغییر و شهریه ثابت کامل دریافت می شود.


  برچسب‌ها: ترم تابستان پیام نور, انتخاب واحد, دروس ارائه شده ترم تابستان

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه بیستم تیر ۱۳۹۱
 •  
 • افزایش 15 درصدی شهریه پیام نور/ 15درصد زیاد نیست!
 • شهریه دانشگاه پیام نور همراه با 15 درصد افزایش در مقایسه ای با شهریه ای که مدارس از دانش آموزان دریافت می کنند، رقم زیادی نیست!


  مهدی ایرانمنش عضو هیأت امنا دانشگاه پیام نور درباره افزایش 15 درصدی شهریه دانشگاه پیام نور اعلام کرد که بخشی از افزایش شهریه دانشگاه از اختیارات معاونت آموزشی وزارت علوم بود.
   
  این افزایش شهریه برای مقطع خاصی ذکر نشده و زمان اعمال آن بستگی به مصوبه هیأت امنای دانشگاه پیام نور دارد.
   
  ایرانمنش با ارائه پاره ای توضیحات درباره علت افزایش شهریه دانشگاه پیام نور با بیان اینکه با توجه به هزینه های دانشگاه پیام نور این دانشگاه باید بتواند هزینه ها را پرداخت کند، تصریح کرد: به نظر می رسد 15 درصد عدد زیادی برای افزایش شهریه به شمار نمی آید.
   
  رئیس مرکز هیأتهای امنا و هیأتهای ممیزه مرکزی وزارت علوم با یادآوری تاثیر رشد قیمتها در افزایش شهریه دانشگاه پیام نور، اظهار داشت: این هزینه ها باید در سطح دانشگاه تحمل و البته پرداخت شود، هر چند دانشگاه پیام نور از دولت هم بودجه دریافت می کند اما امکان مدیریت هزینه ها را ندارد.
   
  وی خاطرنشان کرد که شهریه مدارس آموزش و پرورش قابل مقایسه با شهریه ای که پیام نور از دانشجویان دریافت می کند، نیست!

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه بیستم تیر ۱۳۹۱
 •  
 • آغاز ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه پیام نور از ۲۶ تیرماه
 • به گزارش انجمن فناوری اطلاعات ، بر اساس اصلاحیه تقویم آموزشی دانشگاه پیام نور ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان ۹۱ از طریق سیستم گلستان از ۲۶ تيرماه آغاز میشود و تا ۸ مرداد ادامه خواهد داشت.

  آخرین فرصت برای مهمان شدن در ترم تابستان ۹۱ تا ۲۱ تيرماه می باشد ،مراکز و واحدهای مبدا و مقصد در دانشگاه پیام نور فقط تا این تاریخ فرصت دارند در سیستم گلستان درخواست ها را تایید کنند.

  امتحانات پايانی ترم تابستان از ۴شهريور ماه تا ۱۱ شهریور خواهد بود.در انتخاب واحد ترم تابستان، دانشجويان دانشگاه پيام نور همانند گذشته حداكثر مجاز به انتخاب 6 واحد خواهند بود.

  کلیه واحدهای ترم تابستان به صورت خودخوان خواهند بود و به همین دلیل شهریه ثابت و متغیر در ترم تابستان نصف ترم های دیگر خواهد بود.


  برچسب‌ها: ترم تابستان پیام نور, دانشگاه پیام نور, انتخاب واحد تابستان

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۱
 •  
 • توزیع کارت کنکور 91 از 4 تیرماه آغاز خواهد شد
 • به نقل از خبرگزاری فارس: توزیع کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 91 از 4 تیر آغاز می‌شود، امسال امکانی مهیا شده تا داوطلبانی که در زمان ثبت‌نام موفق به اعلام علاقه‌مندی به موسسات غیرانتفاعی و پیام‌نور نشده‌اند، علاقه‌مندی خود را اعلام کنند.


  آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی در صبح پنج شنبه 8 تیرماه، داوطلبان گروه آزمایشی هنر در بعدازظهر پنج شنبه 8 تیرماه، داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح جمعه 9 تیرماه، داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در بعدازظهر جمعه 9 تیرماه و گروه آزمایشی علوم انسانی در صبح شنبه 10 تیرماه در 346 شهرستان و بخش مختلف کشور برگزار خواهد شد.‌...

  ادامه مطلب را بخوانید


  برچسب‌ها: کنکور سراسری, کنکور 91, کارشناسی

  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: یکشنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۱
 •  
 • احتمال کاهش طول دوره کارشناسی ارشد/ کارشناسی تغییر نخواهد کرد
 • به گزارش شنیده ها و به نقل از ، تهران‌امروز نوشت: حسین نادری‌منش معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری در گفت‌و‌گو با تهران امروز اعلام کرد که امکان سه ساله شدن طول دوره لیسانس در ایران وجود ندارد. او با اعلام اینکه این نظر کمیته‌های تخصصی و برنامه‌یزی در وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری است، آب پاکی را – لااقل تا پایان دولت دهم – بر روی دست همه دولتمردان و دانشگاهیانی که کاهش طول دوره لیسانس را به نفع نظام دانشگاهی و علمی‌کشور می‌دانند، ریخت.

  آقای دکتر نادری‌منش؛ تا کنون چندین بار موضوع کاهش طول دوره لیسانس مطرح شده اما مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری یا گفته‌اند این موضوع در دستور کار نیست و یا اینکه عنوان کرده‌اند موضوع باید بررسی کارشناسی شود. پاسخ مشخصی در این زمینه دارید؟

  طول دوره لیسانس به عوامل متعددی از جمله تعداد واحدهای درسی که دانشجویان مقطع لیسانس می‌گذرانند بستگی دارد. بر اساس ارزیابی‌های مختلفی که انجام داده‌ایم به نظر نمی‌آید معضل ما با ۳ یا ۳/۵ ساله تمام شدن مقطع کارشناسی بتواند حل شود. در ایران با توجه به اینکه سقف تعداد واحدهای درسی در مقطع کارشناسی برابر ۱۴۰ واحد است، به نظر می‌رسد تعداد واحدها هم زیاد نیست.

  بحث کاهش طول دوره لیسانس تا کنون دو، سه بار هم در کشور مطرح شده است اما جمع‌بندی کار کارشناسی کمیته‌های تخصصی و برنامه‌ریزی در وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری این است که مدت زمان چهار ساله برای گذراندن مقطع کارشناسی لازم است و طول چهار ساله مقطع لیسانس به عنوان یک چالش برای‌مان مطرح نیست وحتی در برنامه‌ریزی‌های جدید سرفصل‌های دروس مقطع لیسانس هم طوری برنامه‌ریزی نشده که طول دوره لیسانس بخواهد سه ساله شود.

  اخباری از وزارت علوم به گوش می‌رسد که در دولت دهم بررسی‌ها برای کاهش طول دوره کارشناسی ارشد جدی‌تر است. اگر این موضوع صحت دارد، کیفیت این تصمیم را تشریح کنید.

  دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های مختلف دنیا یک‌سال و در نهایت دو سال است اما در کشور ما این دوره ۲ تا ۳ سال است که با کاهش این دوره، ظرفیت بیشتری برای دانشجویان فراهم می‌شود، در واقع این دوره در کشور ما قدری طولانی است که باید زمان آن کمتر شود. کاهش دوره کارشناسی ارشد در آیین‌نامه آموزشی دانشگاه‌های کشور در حال بررسی است. نگاه‌مان این است که طول دوره کارشناسی ارشد باید کم شود البته نه با تأثیر منفی بر کیفیت دوره.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: یکشنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۱
 •  
 • کارت ورود به جلسه آزمون پیام نور با شماره صندلی و... (مازندران)
  • دسته بندی:

  دانشجویان دانشگاه پیام نور مازندران مراکز بابل- محمودآباد و ساری می توانند کارت آزمون خود به همراه محل آزمون و شماره صندلی از لینک زیر دریافت نمایند:

   

  دریافت کارت ورود به جلسه آزمون

   

  انجمن فناوری اطلاعات آرزوی موفقیت شما در امتحانات پایان ترم را دارد

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: جمعه نوزدهم خرداد ۱۳۹۱
 •  
 • نتايج آزمون كارشناسی ارشد در 11 شهريورماه اعلام می شود
 • مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به انتخاب رشته 243 هزار و 878 داوطلب آزمون كارشناسي ارشد، گفت: نتايج نهايي آزمون اواسط شهريور ماه اعلام مي‌شود.


  حسين توكلي ، با بيان اينكه از 785 هزار و 13داوطلب حاضر در جلسه آزمون حدود 307 هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند، اظهاركرد: از اين تعداد 243 هزار و 878 داوطلب انتخاب رشته كرده‌اند.


  وي با اشاره به اعلام نتايج نهايي آزمون كارشناسي ارشد در 11 تا 13 شهريور ماه، تصريح كرد: در نهايت 85 هزار داوطلب با احتساب سهميه‌ها در اين دوره از آزمون پذيرش مي‌شوند.


  مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به اعلام نتايج نهايي آزمون دكتري در 20 شهريور ماه، گفت: از 34 هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته در آزمون دكتري، 32 هزار و 869 داوطلب انتخاب رشته كرده‌اند.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: چهارشنبه هفدهم خرداد ۱۳۹۱
 •  
 • دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دانشگاه پیام نور
  • دسته بندی:

  به گزارش انجمن فناوری اطلاعات، دانشجویان پیام نور براي دريافت كارت ورود به جلسه ی آزمون خود لازم است بعد از ورود به سیستم گلستان از مسیر زیر اقدام نمایند:

  آموزش -> دانشجو -> اطلاعات ثبت نام و امتحان -> "برنامه امتحان پايان ترم دانشجو" یا همان گزارش ۴۲۸

  محل آزمون انتخابی دانشجويان كارشناسي ارشد در گزارش 428 نمايش داده می شود.

  برای شرکت در امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور همراه داشتن کارت ورود به جلسه از سیستم گلستان الزامی است

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه شانزدهم خرداد ۱۳۹۱
 •  
 • 3 خبر خوب برای دانشجویان دانشگاه آزاد/سیاست کاهش شهریه
 • معاون امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کشور در حاشیه چهارمین نشست کمیته معاونان دانشجویی منطقه ۱۷ دانشگاه آزاد اسلامی در فومن گفت : بر اساس شرایط جدید که طی بخشنامه ای به دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر کشور بجز شهر تهران ابلاغ شده است دانشجویان می توانند در محل سکونتشان تحصیل کنند .

  دکتر اسفندیار در ادامه از راه اندازی صندوق قرض الحسنه در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و افزود : در کنار صندوق رفاه دانشجویی با راه اندازی صندوق قرض الحسنه تلاش می شود با کمک خیران و دانشجویان فارغ التحصیل سالهای گذشته به دانشجویان نیازمند کمک شود .

  وی همچنین گفت : سیاست دانشگاه آزاد اسلامی افزایش شهریه ها نیست بلکه در برخی رشته ها تا ۲۰ درصد نیز تخفیف شهریه در نظر گرفته شده است

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: جمعه دوازدهم خرداد ۱۳۹۱
 •  
 • تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 91 تا ساعت 24 شنبه
  • دسته بندی:

  مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 91 تا پایان روز شنبه 13 خرداد تمدید شد.

  دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: داوطلبانی که براساس کارنامه نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال‌ 1391 مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند تا این زمان نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

  وی افزود: داوطلبان می‌توانند بعد از ثبت نهایی اولویت‌های انتخابی خود، یک‌ بار نسبت به ویرایش انتخاب‌های خود تا زمان اعلام شده اقدام کنند.

  توکلی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه‌ بعضی از دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی ‌مندرج‌ در جداول‌ مربوطه پس از تدوین دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون مذکور، برای‌ پذیرش‌ دانشجو اعلام‌ ظرفیت‌ کرده و یا اصلاحاتی در رشته‌های مورد پذیرش ارائه داده‌اند، متقاضیان می‌توانند ویرایش لازم را در کدرشته های انتخابی خود انجام دهند.

  وی یادآور شد: داوطلبان می توانند براساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته و همچنین براساس کدرشته محل‌های این اطلاعیه نسبت به انتخاب کدرشته ‌محل‌های مورد نظر اقدام کنند و چنانچه قبلاً انتخاب رشته کرده‌اند، می‌توانند حداکثر تا پایان روز شنبه 13 خرداد نسبت به ویرایش انتخاب‌های خود اقدام کنند.

  به گزارش مهر، کنکور سراسری کارشناسی ارشد 91 در روزهای 26 تا 28 بهمن ماه 90 با رقابت بیش از 930 هزار شرکت کننده برگزار شد و داوطلبان در 137 رشته با هم به رقابت پرداختند و 307 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شدند. نتایج نهایی در روزهای 11 تا 13 شهریور اعلام می شود.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: جمعه دوازدهم خرداد ۱۳۹۱
 •  
 • احتمال افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه پیام نور
 • به گزارش انجمن فناوری اطلاعات، رئیس دانشگاه پیام نور خبر از افزایش احتمالی شهریه این دانشگاه داد و گفت: افزایش نزدیک به 10 درصدی شهریه های دانشگاه پیام نور بستگی به این دارد که باید دید چه بودجه ای برای دانشگاه پیام نور در نظر گرفته می شود و افزایش دستمزد کارکنان و اعضای هیئت علمی تا چه میزان خواهد بود که این موارد با تصویب هیئت امنای پیام نور مشخص می شود و در صورت تصویب، ممکن است شهریه دانشگاه پیام نور نزدیک به 10 درصد افزایش یابد.

  زیاری درباره افزایش رشته محلهای مقطع دکتری خبر از افزایش این رشته ها از 33 به 64 رشته داد و درباره افزایش رشته محلهای مقطع کارشناسی ارشد نیز گفت: در سال 89-90 رشته محلهای کارشناسی ارشد از 80 به 460 رشته محل افزایش یافت.

  زیاری تاکید کرد که حدود 100 رشته محل دیگر هم برای مقطع کارشناسی ارشد در حال حاضر برای شورای گسترش آموزش عالی ارسال شده است.


  برچسب‌ها: شهریه دانشگاه پیام نور, افزایش شهریه, نمونه سوالات, کارشناسی ارشد, فراگیر پیام نور

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: چهارشنبه سوم خرداد ۱۳۹۱
 •  
 • وزارت علوم درباره سامانه یادگیری الکترونیکی دانشگاه پیام‌نور به این دانشگاه اخطار داد
 • حسین نادری‌منش معاون آموزشی وزارت علوم طی نامه‌ای به حسن زیاری رئیس دانشگاه پیام‌نور درباره سامانه یادگیری الکترونیکی این دانشگاه اخطار داد.

  در این نامه آمده است "در تهیه محتوای دروس به قابلیت‌ها چند رسانه‌ای توجه نشده است با توجه به اینکه یکی از قابلیت‌های مهم محیط یادگیری الکترونیکی چند حسی و چند رسانه‌ای بودن آن است ولی در محتواهای تهیه شده تنها به استفاده متن اکتفا شده است. این کار کیفیت محتوا را به حد قابل توجهی کاهش می‌دهد."

  در بخش دیگری از این نامه آمده است" اهداف رفتاری تنظیم شده اغلب نادرست است. برخی از هدف‌ها به صورت صوری دارای ایراد می‌باشد. و برخی دیگر ارتباط چندانی با اهداف کلی ندارد. توجه به این نکته از این لحاظ حائز اهمیت است که دانشجو در محیط الکترونیکی با توجه به اهداف تعیین شده هر درس مسیر و میزان تلاش خود را مشخص می‌کند."

  خالی بودن بانک سؤالات در اغلب دروس و خالی بودن منابع مرتبط که تحت عنوان مقالات درس در نظر گرفته شده است از مواردی دیگری است که در این نامه ذکر شده است.

  همچنین در این نامه آمده است محتوای بعضی از درس‌ها به زبان انگلیسی گنجانده شده که این موضوع خلاف مقررات شورای عالی انقلاب فرهنگی است. ضمن اینکه در محتوای دروس اثری از صوت، تصویر ثابت و متحرک یا ترکیبی از آنها دیده نمی‌شود.

  در این نامه تاکید شده است با توجه به موارد اعلام شده و از آنجا که گستردگی مراکز و واحدهای دانشگاه پیام‌نور و همچنین عملکرد آن در امر یادگیری الکترونیکی به عنوان یک فرهنگ و خط مشی در جامعه تلقی می‌شود بنابراین به منظور جلوگیری از پیامدهای منفی ناشی از اجرای نادرست دوره‌های یادگیری الکترونیکی ادامه فعالیت در دوره‌های یادگیری الکترونیکی برای آن دانشگاه قابل تامل است.

  معاون آموزشی وزارت علوم درخواست کرده است نسبت به رفع موارد یاد شده اقدام لازم به عمل آید چراکه در غیر این صورت از ادامه فعالیت برای سال‌های تحصیلی آینده ممانعت به عمل خواهد آمد.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه دوم خرداد ۱۳۹۱
 •  
 • زمان انتشار نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 91 تغییر کرد
 • گروه آزمون و سنجش:

   نتيجه آزمون کارشناسي ارشد 91 با تغيير برنامه زماني پيش بيني شده 6 خرداد ماه از طريق سايت سازمان سنجش اعلام مي‌شود.

  دکتر حسين توکلي، مشاور عالي سازمان سنجش در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، افزود: نتيجه اوليه کارشناسي ارشد 91 ششم خرداد ماه از طريق سايت سازمان سنجش اعلام مي شود و داوطلباني که مجاز به انتخاب رشته شدند مي توانند با مراجعه به سايت از 8 تا 11 خرداد نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.وي گفت: در اين آزمون 930 هزار و 215 نفر ثبت نام کردند که از اين تعداد 472 هزار و 894 نفر زن و 457 هزار و 321 نفر مرد هستند که اين آمار نسبت به سال قبل 58 هزار و 409 نفر بيشتر است البته تعداد حاضرين در جلسه 785 هزار و 13 داوطلب بود که 407 هزار و 70 نفر زن و 377 هزار و 943 نفر مرد بودند. توکلي خاطر نشان کرد: گزينش دانشجو از بين داوطلباني صورت مي گيرد که حد نصاب لازم را کسب کرده باشند.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه دوم خرداد ۱۳۹۱
 •  
 • ساعت برگزاری آزمون های پایان ترم دانشگاه پیام نور
 • امتحانات دانشگاه پیام نور بدون تغییر نسبت به سال های قبل در همان ساعات قبلی برگزار خواهند شد.

  به گزارش انجمن فناوری اطلاعات، در ماه گذشته صحبت هایی در مورد تغییر ساعت برگزاری امتحانات پیام نور شده بود تا جایی که عبدالله معتمدی طی نامه ای از تغییر ساعت امتحانات خبر داده بود اما در نهایت مشخص شد امتحانات نیمسال دوم 91-90 دانشگاه پیام نور بدون تغییر نسبت به ترم های گذشته در ساعات زیر برگزار خواهند شد:

  ساعت اول برگزاری آزمون ...................... ۸ الی ۱۰
  ساعت دوم برگزاری آزمون .......... ۱۰:۳۰ الی ۱۲:۳۰
  ساعت سوم برگزاری آزمون ................... ۱۴ الی ۱۶


  برچسب‌ها: ساعت برگزاری آزمون, امتحانات پیام نور, تغییر در ساعت آزمون پایان ترم, دانشگاه پیام نور

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: دوشنبه یکم خرداد ۱۳۹۱
 •  
 • تاریخ ثبت نام آزمون های فراگیر 91 دانشگاه پیام نور
 • رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور اعلام کرد که نام نویسی برای شرکت در 3 آزمون فراگیر این دانشگاه از مهرماه سال جاری آغاز خواهد شد.

  محمدهادی امین ناجی با اعلام این خبر اضافه کرد: داوطلبان شرکت در یکی از سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد دوره فراگیر دانشگاه پیام نور می توانند از مهرماه سال جاری نسبت به ثبت نام در هر کدام از این مقاطع اقدام کنند.

  وی گفت: آزمون دوره های فراگیر پیام نور اواخر آذرماه سال جاری برگزار و پذیرفته شدگان از نیمه دوم سال تحصیلی آینده به کلاسهای درس خواهند رفت.

  به گفته رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور، در این دوره از پذیرش شاهد افزایش رشته ها خواهیم بود.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: دوشنبه یکم خرداد ۱۳۹۱
 •  
 • کارنامه کنکور ارشد هفته آینده منتشر می شود/ اعلام جزئیات انتخاب رشته
  • دسته بندی:

  کارنامه اولیه و نحوه تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در کنکور کارشناسی ارشد 91 اواخر هفته آینده منتشر می شود.

  انجمن فناوری اطلاعات  به نقل از خبرنگار مهر، سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شده است کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد سال 91 اواخر هفته آینده بر روی سایت اینترنتی این سازمان  منتشر می شود.
   
  داوطلبان برای دسترسی به نتیجه آزمون خود لازم است شماره داوطلبی یا شماره پرونده و هم چنین مشخصات شناسنامه ای خود (نام خانوادگی و نام، شماره شناسنامه و تاریخ تولد) را وارد کنند و کارنامه را مشاهده کنند.
   
  دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2) این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها است از روز چهارشنبه 3 خرداد ماه 91 در سایت اینترنتی سازمان قابل دسترس خواهد بود.
   
  آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی می‌شوند  درصورت تمایل به دریافت اصل دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2)، می‌توانند از روز شنبه تا روز سه شنبه 6 تا 9 خرداد 91 به مراکز پستی شهرستان محل اقامت خود مراجعه و نسبت به دریافت آن اقدام کنند.
   
  داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون کارشناسی ارشد سال 91 پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی می توانند حداکثر 100 کدرشته محل مورد نظر خود را از میان کد رشته‌های امتحانی مجاز انتخاب و به ترتیب اولویت علاقه مرتب کنند و در فرم پیش نویس درج کنند.
   
  داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد سال 91 می توانند در محدوده زمانی ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 4 خرداد تا ساعت 24 روز سه شنبه 9 خرداد نسبت به انتخاب رشته به صورت الکترونیکی اقدام کنند.
   
  داوطلبان می توانند برای انتخاب رشته با مراجعه به سایت سازمان سنجش و با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری ثبت نام و یا شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام اولیه، نسبت به ثبت کد رشته‌ محلهای انتخابی و تکمیل فرم مذکور در مدت زمانی اعلام شده، اقدام کنند و پس از تایید نهایی کد رشته‌ محل‌های انتخابی توسط داوطلب، رمز 15 حرفی توسط سیستم به عنوان رسید در اختیار داوطلب قرار داده خواهد شد.
  کنکور سراسری کارشناسی ارشد 91 در روزهای 26 تا 28 بهمن ماه 90 با رقابت بیش از 930 هزار شرکت کننده برگزار شد و داوطلبان در 137 رشته با هم به رقابت پرداختند.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱
 •  
 • نمرات مردودي در معدل كل پيام نوري ها لحاظ نمي شود
 • به گزارش انجمن فناوری اطلاعات ، معاون آموزش و سنجش دانشگاه پيام نور گفت: براساس بخشنامه ، تمام نمرات مردودي غير انظباطي دانشجويان مقطع كارداني، كارشناسي و كارشناسي ارشد در پايان تحصيلات بدون تاثير در معدل كل محاسبه مي‌شود.

  عبدالله معتمدي افزود: اين بخشنامه شامل دانشجوياني مي شود كه درحال حاضر اشتغال به تحصيل دارند و گواهي موقت دريافت نكرده اند.

  وي خاطرنشان كرد: بر اساس همين بخشنامه عدم احتساب دروس مردودي بايد در هنگام دانش آموختگي انجام شود و ديگر خدمات آموزشي دانشجو اعم از سقف انتخاب واحد تغيير رشته، انتقال و مهماني و موارد مربوطه بايد با احتساب دروس مردودي محاسبه شود.

  معتمدي تاكيد كرد: ساختار سامانه اينترنتي گلستان نيز بر اساس مقررات اصلاح شده و دانشجويان ورودي سال 86 و قبل از آن شامل اين بخشنامه شده و مي توانند از مزاياي آن در هنگام دانش آموختگي استفاده كنند.

  طبق بخشنامه هاي موجود در دانشگاه پيام نور، براي دانشجويان ورودي سال 1387 و پس از آن اولين نمره ردي و نمره قبولي در معدل كل ( در هنگام دانش آموختگي) محاسبه مي شود.


  برچسب‌ها: دانشگاه پیام نور, محاسبه معدل کل, اخبار دانشگاهی, نمونه سوالات پیام نور, پاسخنامه, فراگیر پیام نور, کارشناسی ارشد

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱
 •  
 • افزایش 20 درصدی ظرفيت پذيرش کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 91
 • رئيس دانشگاه آزاد اسلامي فرهاد دانشجو با اشاره به برگزاري آزمون کارشناسي ارشد اين دانشگاه گفت: تعداد شرکت کنندگان در اين دوره 25 درصد افزايش داشته و با افزايش 20 درصدي ظرفيت پذيرش در مجموع رشته ها و گرايشهاي مربوطه درنهايت حدود 70 هزار نفر دراين دوره پذيرفته مي شوند که به طور ميانگين از هر 10 تا 15 نفر يک نفر در آزمون پذيرفته مي شوند.

  دانشجو با اشاره به تعداد شرکت کنندگان در اين آزمون گفت: 622 هزار و 939 نفر داوطلب اين دوره از آزمون بودند که 42.4 درصد زنان و 57.6 درصد مردان را تشکيل مي دهند.

  وي يادآور شد: 61 رشته گرايش که شامل 504 رشته - محل به تعداد رشته محل هاي اين دوره از آزمون اضافه شده و ظرفيت پذيرش نيز 20 درصد افزايش داشته است.

  رئيس دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: 48 هزار و 120 نفر در رشته حسابداري به عنوان پرمتقاضي ترين رشته شرکت کرده اند و تهران با 130 هزار و 529 داوطلب و پس از آن خوزستان با 42 هزار و 199 نفر بيشترين تعداد داوطلب را داشته اند و کمترين تعداد داوطلب در قم با بيش از 5 هزار نفر بوده است.

  دانشجو درباره بومي گزيني در مرحله تکميل ظرفيت اظهار داشت: پيش از اين در همه رشته ها و همه گرايش ها، مرکز آزمون در مرحله تکميل ظرفيت به داوطلب اعلام مي کرد که مي تواند در کجا ادامه تحصيل دهد اما از امسال انتخابها به داوطلب اعلام مي شود و فرد دوباره انتخاب محل را انجام مي دهند که اين موضوع به بومي گزيني کمک مي کند.

  در کنکور ارشد دانشگاه آزاد اسلامي 4 نفر 77 ساله بودند و ميانگين سني داوطلبان 30 ساله است.

  به گزارش انجمن فناوری اطلاعات ، نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در نیمه دوم شهریور ماه اعلام می شود.


  برچسب‌ها: کنکور, کارشناسی ارشد, کنکور ارشد آزاد, ظرفیت پذیرش, اعلام نتایج

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱
 •  
 • هیچ درسی در نیمسال اول سال تحصیلی ۹۱-۹۰ دانشگاه پیام نور ریزشی نشد
 • در شیوه جدید اعلام دروس ریزشی هیچ درسی در نیمسال اول سال تحصیلی ۹۱-۹۰ دانشگاه پیام نور ریزشی نشد.

  به گزارش سرويس دانشگاهي ايسنا، محمد هادی امین ناجی رییس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور با اشاره به شبهات پيش آمده در خصوص اعلام دروس ریزشی نيمسال اول سال تحصیلی ۹۱-۹۰ دانشگاه پيام نور، اظهار كرد: دروس در صورتی در ليست ريزشی‌ها قرار می‌گيرند كه بيش از 70 درصد از دانشجويان در آن درس در یک ترم مشخص حدنصاب نمره را كسب نكنند، آزمون درس تستی كامل باشد و بيش از 50 دانشجو در کل کشور آن درس را انتخاب كرده باشند.

  وي افزود: در شیوه جدید بجای برگزاری آزمون مجدد سوالاتی که در واقع استاندارد لازم را نداشتند با شیوه‌های آزمونی حذف شدند و نمرات آن سوالات بین سایر سوالات تقسیم شد بدین ترتیب نمرات دانشجویان بالا آمد و هیچ درسی در شیوه جدید ریزشی نشد.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۱
 •  
 • دانلود رایگان نمونه سوالات نیمسال دوم 90-89 مهندسی صنایع با جواب
 • با سلام

  انجمن فناوری اطلاعات در سال های اخیر همواره بعد از هر نیمسال تحصیلی سعی کرده نمونه سوالات امتحانی آن نیمسال را به همراه پاسخنامه برای رشته های فناوری اطلاعات و کامپیوتر جمع آوری کرده و به صورت کاملا رایگان در سایت قرار داده تا کمکی به دانشجویان عزیز کرده باشد.

  این انجمن همچنین تصمیم گرفته از این پس برای کمک به دانشجویان مهندسی صنایع نیز به جمع آوری نمونه سوالات این رشته بپردازد و برای شروع نمونه سوالات 3 نیمسال (نیمسال اول 90-89 , تابستان 90 , نیمسال دوم 90-89) را آماده نموده ایم که همراه با پاسخنامه به صورت کاملا رایگان در سایت قرار میگیرد.

  برخلاف بسیاری از سایت ها که از طریق فروش نمونه سوالات برای خود کاسبی راه انداخته اند هدف انجمن فناوری اطلاعات بدون هیچ چشم داشت مالی کمک به دانشجویان مظلوم! و محروم! پیام نور می باشد و در این راه به همراهی شما بازدیدکنندگان عزیز نیازمندیم.

  ((منتظر نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما هستیم))

  دریافت نمونه سوالات در ادامه مطلب


  برچسب‌ها: دانلود رایگان نمونه سوالات دانشگاه پیام نور به همر, نمونه سوالات مهندسی صنایع پیام نور, دانلود رایگان نمونه سوالات مهندسی صنایع با جواب, جدیدترین اخبار دانشگاهی, فراگیر پیام نور

  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: شنبه نوزدهم فروردین ۱۳۹۱
 •  
 • دانلود رایگان نمونه سوالات تابستان 90 مهندسی صنایع با جواب
 • با سلام

  انجمن فناوری اطلاعات در سال های اخیر همواره بعد از هر نیمسال تحصیلی سعی کرده نمونه سوالات امتحانی آن نیمسال را به همراه پاسخنامه برای رشته های فناوری اطلاعات و کامپیوتر جمع آوری کرده و به صورت کاملا رایگان در سایت قرار داده تا کمکی به دانشجویان عزیز کرده باشد.

  این انجمن همچنین تصمیم گرفته از این پس برای کمک به دانشجویان مهندسی صنایع نیز به جمع آوری نمونه سوالات این رشته بپردازد و برای شروع نمونه سوالات 3 نیمسال (نیمسال اول 90-89 , تابستان 90 , نیمسال دوم 90-89) را آماده نموده ایم که همراه با پاسخنامه به صورت کاملا رایگان در سایت قرار میگیرد.

  برخلاف بسیاری از سایت ها که از طریق فروش نمونه سوالات برای خود کاسبی راه انداخته اند هدف انجمن فناوری اطلاعات بدون هیچ چشم داشت مالی کمک به دانشجویان مظلوم! و محروم! پیام نور می باشد و در این راه به همراهی شما بازدیدکنندگان عزیز نیازمندیم.

  ((منتظر نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما هستیم))

  دریافت نمونه سوالات در ادامه مطلب


  برچسب‌ها: دانلود رایگان نمونه سوالات دانشگاه پیام نور به همر, نمونه سوالات مهندسی صنایع پیام نور, دانلود رایگان نمونه سوالات مهندسی صنایع با جواب, جدیدترین اخبار دانشگاهی, فراگیر پیام نور

  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: شنبه نوزدهم فروردین ۱۳۹۱
 •  
 • دانلود نمونه سوالات نیمسال اول 91-90 مهندسی فناوری اطلاعات و کامپیوتر با جواب
 • سلام

  در ادامه مطلب این پست می توانید نمونه سوالات نیمسال اول 91-90 دانشگاه پیام نور رشته های مهندسی فناوری اطلاعات - مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر را به همراه پاسخنامه به صورت کاملا رایگان دانلود نمایید.
  در جمع آوری نمونه سوالات این نیمسال عده ای از دوستان کمک کرده و نمونه سوالات امتحانی را از سیستم گلستان دانلود و برایم میل کردند که باز هم از تمام این دوستان تشکر میکنم و امیدوارم در نیمسال های بعد دوستان بیشتری همکاری داشته باشند تا مثل سال های گذشته نمونه سوالات به صورت رایگان در اختیار دانشجویان عزیز قرار داده شود

  لطفا در صورت استفاده از نمونه سوالات برای شفای همه بیماران و سلامتیه همه ی مردم ایران و همه دوستانی که در آماده شدن نمونه سوالات کمک کرده اند و همچنین ظهور آقا امام زمان صلواتی بفرستید
   
   ((منتظر نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما هستیم))
   
  نمونه سوالات در ادامه مطلب

  برچسب‌ها: دانلود رایگان نمونه سوالات دانشگاه پیام نور به همر, نمونه سوالات مهندسی فناوری اطلاعات پیام نور, دانلود رایگان نمونه سوالات مهندسی کامپیوتر و علوم, جدیدترین اخبار دانشگاهی

  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه پانزدهم فروردین ۱۳۹۱
 •  
 • سال نو مبارک
  • دسته بندی:

   

  بوی جان می آید  اینک از  نفس های بهار

  دستهای پر گل اند این شاخه ها ؛  بهر نثار

  با  پیام  دلکش   " نوروزتان  پیروز  باد "

  با  سرود  تازه " هر  روزتان  نوروز باد "

  شهر سرشار است از لبخند؛ از گل ؛ از امید

  تا  جهان باقی ست این آئین جهان افروز باد

   

  انجمن فناوری اطلاعات سال ۱۳۹۱ را به بازدیدکنندگان وبلاگ و همه ی مردم عزیز ایران تبریک گفته و بهترین ها را برایتان در سال جدید آرزومند است

  خداوندا تقدیر دوستان را در امسال  به گونه ای قرار بده که در پایان سال از گذشته خود افسوس نخورند

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: یکشنبه ششم فروردین ۱۳۹۱
 •  
 • تمدید ثبت نام پذیرفته شدگان 3 آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور تا 26 اسفند

 • پذیرفته شدگان در 3 آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور که 30 دی ماه برگزار شد تا 26 اسفندماه مهلت ثبت نام در مراکز پذیرش شده دارند.

  دانشگاه پیام نور پیش از این روز ۲۱ اسفند را به عنوان آخرین مهلت ثبت نام اعلام کرده بود که این مهلت تا روز جمعه 26 اسفندماه 90 تمدید شد.
   
  به گفته محمدهادی امین ناجی - رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور ورود دانشجویان پذیرفته شده در هر یک از آزمونهای کاردانی به کارشناسی، کارشناسی و کارشناسی ارشد به کلاسهای درس بستگی به مراکز پذیرنده آنان دارد اما اکثر کلاسها بعد از عید شروع خواهند شد.

  انجمن فناوری اطلاعات

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۰
 •  
 • ثبت نام در آزمون پذيرش دانشجوي ارشد فناوري
 • ثبت نام در آزمون دوره مهندسي فناوري ارشد سال 91 دانشگاه جامع علمي کاربردي از روز سه شنبه 16 اسفند آغاز مي شود و داوطلبان تا سه شنبه 23 اسفندماه مي توانند با مراجعه به سايت سازمان سنجش در آزمون ثبت نام کنند.

  دکتر حسين توکلي - مشاور عالي رئيس سازمان سنجش آموزش کشور  افزود: با توجه به هماهنگي به عمل آمده با دانشگاه جامع علمي کاربردي و بر اساس برنامه زماني مربوطه، ثبت نام از داوطلبان شرکت در دوره مهندسي فناوري ارشد سال 90 اين دانشگاه از روز سه شنبه 16 اسفند آغاز مي شود.

  وي افزود: داوطلبان مي توانند با مراجعه به سايت سازمان سنجش، پس از مطالعه دفترچه راهنما و در صورت واجد شرايط بودن بر اساس دستورالعمل مربوطه در اين آزمون ثبت نام کنند.

  توکلي اظهار داشت: داوطلبان ثبت نام در آزمون دوره مهندسي فناوري ارشد سال 91 دانشگاه جامع علمي کاربردي در روزهاي 16 تا 23 اسفند ماه فرصت دارند که نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

  پيش از اين اعلام شده بود که ثبت نام در اين آزمون از روز 14 اسفند آغاز مي شود.

  انجمن فناوری اطلاعات

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: دوشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۹۰
 •  
 • آغاز ثبت نام قبولیهای فراگیر از 16 اسفند/مدارک مورد نیاز
 • به گزارش  انجمن فناوری اطلاعات, پذیرفته شدگان نهایی در 3 آزمون کاردانی به کارشناسی(کارشناسی ناپیوسته)، کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور باید از 16 تا 21 اسفندماه مدارک مورد نیاز را تنها در کد قبولی اعلام شده نیمسال دوم سال تحصیلی 91-90 به منظور ثبت نام با روش غیرحضوری ارائه کنند.
   پذیرفته شدگان گرامی لازم است اصل مدارک لازم را با حجم هر تصویر حداکثر ۲۵۰ کیلو بایت اسکن نموده و در سایت ثبت نام دانشگاه پیام نور به نشانی  http://reg.pnu.ac.ir توسط شناسه کاربری و گذر واژه اقدام به ثبت نام نمایند.

   

  مدارک مورد نیاز برای اسکن در کلیه مقاطع تحصیلی:

  ۱) کلیه صفحات شناسنامه

  ۲) عکس با پس زمینه روشن

  ۳) تصویر کارت ملی

  ۴) مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه (ویژه آقایان)

  مدارک اختصاصی مقطع کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی):
  ۱) مدارک فوق دیپلم

  ۲) پیش دانشگاهی (در صورت گذراندن دوره پیش دانشگاهی)

  ۳) گواهی اشتغال به کار و مدرک مثبته برای استفاده از سهمیه سازمانهای طرف قرارداد با دانشگاه پیام نور

  ۴) گواهی تائیدیه سهمیه ایثارگری از مراجع ذیربط مربوط به استفاده کنندگان از سهمیه ایثارگری

  مدارک اختصاصی دوره کارشناسی پیوسته:
  ۱) مدارک دیپلم متوسطه سه ساله

  ۲) پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم یا فوق دیپلم

  ۳) کارنامه دوره متوسطه عمومی و دوره پیش دانشگاهی

  ۴) رسید پستی تائیدیه تحصیلی دوره  پیش دانشگاهی

  ۵) گواهی اشتغال به کار و مدرک مثبته برای استفاده از سهمیه سازمانهای طرف قرارداد با دانشگاه

  ۶) گواهی تائیدیه سهمیه ایثارگری ازمراجع ذیربط مربوط به استفاده کنندگان از سهمیه ایثارگری 
   مدارک اختصاصی دوره کارشناسی ارشد:
  ۱) مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته مورد تایید وزارت علوم

  ۲) مدرک کاردانی برای دارندگان مدرک کارشناسی ناپیوسته

  ۳) گواهی اشتغال به کار 

  ۴) گواهی تائیدیه سهمیه ایثارگری از مراجع ذیربط مربوط به استفاده کنندگان از سهمیه ایثارگری


  برچسب‌ها: دانشگاه پیام نور, فراگیر دانشگاه پیام نور, اعلام نتایج کنکور فراگیر پیام نور, کارشناسی ارشد فراگیر, کارشناسی پیوسته و ناپیوسته فراگیر پیام نور, ثبت نام فراگیر در مقاطع مختلف

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: شنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۰
 •  
 • نتایج کنکور کارشناسی ارشد فراگیر اعلام شد/ آغاز ثبت نام از 16 اسفند
 • رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور گفت: نتایج پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شد و ثبت نام از پذیرفته شدگان نهایی به صورت غیرحضوری صورت می گیرد.

  محمدهادی امین ناجی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: داوطلبان با مراجعه به سامانه اعلام نتایج سازمان سنجش  می توانند نسبت به دریافت کارنامه نهایی اقدام کنند.

  وی گفت: ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی از 16 اسفندماه آغاز می شود و تا 21 ماه جاری ادامه دارد.

  به گفته رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور، ثبت نام به صورت غیرحضوری صورت می گیرد و دانشجویان باید حداقل مدارک را روی سامانه ثبت نام دانشگاه پیام نور بارگذاری کنند.

  امین ناجی خاطرنشان کرد: شروع کلاسهای درس از نیمسال دوم جاری تحصیلی خواهد بود و زمان شروع کلاسها در قبل یا بعد از سال نو، بستگی به مراکز پذیرش دانشجویان دارد.

   انجمن فناوری اطلاعات


  برچسب‌ها: اعلام نتایج فراگیر پیام نور, زمان آغاز ثبت نام فراگیر, کارشناسی ارشد فراگیر

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: چهارشنبه دهم اسفند ۱۳۹۰
 •  
 • اعلام نتایج دوره های فراگیر 90 دانشگاه پیام نور از فردا شروع می شود
 • به گزارش انجمن فناوری اطلاعات, اعلام نتایج دوره های مختلف فراگیر دانشگاه پیام نور از فردا دوشنبه ۸ اسفند از طریق سایت سازمان سنجش شروع می شود و در ۱۰ اسفند ماه ۹۰ با اعلام نتایج دوره کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور پایان می یابد.

  عبدالله معتمدی معاون آموزشی دانشگاه پیام‌نور با اشاره به آغاز اعلام نتایج دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام‌نور از فردا، گفت: نتایج کارشناسی ناپیوسته فراگیر دانشگاه پیام‌نور فردا 8 اسفندماه اعلام می‌شود.

  نتایج دوره کارشناسی فراگیر دانشگاه پیام‌نور در روز سه شنبه 9 اسفندماه داد و  نتایج دوره کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور روز چهارشنبه 10 اسفندماه اعلام می‌شود.

  به گفته معاون سنجش و آموزش دانشگاه پیام‌نور 66 هزار نفر در مقطع کارشناسی و 10 هزار و 500 نفر در مقطع کارشناسی ارشد فراگیر این دانشگاه پذیرفته می‌شوند.


  برچسب‌ها: دانشگاه پیام نور, فراگیر دانشگاه پیام نور, اعلام نتایج کنکور فراگیر پیام نور, کارشناسی ارشد فراگیر, کارشناسی پیوسته و ناپیوسته فراگیر پیام نور

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: یکشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۰
 •  
 • کلید سوالات کنکور کارشناسی ارشد 91 منتشر شد
 • به گزارش انجمن فناوری اطلاعات، کلید سوالات کنکور کارشناسی ارشد سراسری کلیه رشته ها منتشر شد. داوطلبان می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش کلید سوالات رشته ی مورد نظر خود را مشاهده نمایند

  همچنین داوطلبان تا 15 اسفندماه فرصت دارند تا براساس پاسخنامه‌های منتشر شده به صورت اینترنتی سؤالات خود را مطرح کنند.

  کارنامه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 91 در روز چهارم خرداد 91 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.


  برچسب‌ها: کنکور کارشناسی ارشد, کلید سوالات, کنکور, اعلام نتایج کنکور

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: یکشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۰
 •  
 • امکان مجدد ثبت نمرات میانترم نیمسال اول 91-90 در سایت گلستان
  • دسته بندی:

  پیرو نامه ی عبدالله معتمدی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور، بنا به درخواست های متعدد دانشجویان و اساتید دانشگاه پیام نور، آن دسته از اساتیدی که در زمان مشخص شده قبلی موفق به ثبت نمره ی میانترم نشده بودند مجاز خواهند بود از ساعت ۹ صبح مورخ ۳/۱۲/۹۰ تا ساعت ۲۴ روز بعد (۴/۱۲/۹۰) نمرات میانترم درج نشده را در سیستم گلستان ثبت نمایند.

  انجمن فناوری اطلاعات


  برچسب‌ها: دانشگاه پیام نور, نمرات میانترم, انتخاب واحد, ثبت نمره

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه دوم اسفند ۱۳۹۰
 •  
 • زمان اعلام نتایج 3 کنکور فراگیر پیام نور
 • به گزارش انجمن فناوری اطلاعات, رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور اعلام کرد که نتایج 3 کنکور برگزار شده فراگیر دانشگاه پیام نور دهه نخست اسفندماه اعلام می شود.

  محمدهادی امین ناجی اضافه کرد: پس از اعلام نتایج 3 آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور، ثبت نام پذیرفته شدگان در دوره های پذیرفته شده آغاز می شود.
   
  تمام پذیرفته شدگان مقاطع کاردانی به کارشناسی، کارشناسی و کارشناسی ارشد از نیمسال دوم تحصیلی سال جاری به کلاسهای درس می روند.


  برچسب‌ها: فراگیر پیام نور, اعلام نتایج فراگیر, زمان شروع کلاس های فراگیر پیام نور 1390, اخبار دانشگاه پیام نور

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه دوم اسفند ۱۳۹۰
 •  
 • آمار و ارغام کنکور ارشد / تاریخ اعلام نتایج
 • در آزمون کارشناسی ارشد سال 91 تعداد 930 هزار و 172 نفر تقاضانامه ثبت نام را تکمیل کرده اند که از این تعداد 472 هزار و 869 نفر زن (50.84 درصد) و 457 هزار و 303 نفر مرد (49.16 درصد) هستند که نسبت به سال گذشته، تعداد 58 هزار و 366 نفر افزایش دارد و 6.27 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.
     
  به گزارش انجمن فناوری اطلاعات بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون کارشناسی ارشد برای 131 کدرشته امتحانی صبح و بعدازظهر روزهای چهارشنبه 26 بهمن، پنجشنبه 27 بهمن و جمعه 28 بهمن در 44 شهرستان برگزار می شود.
   
  نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و در 4 خرداد 91 برای اطلاع داوطلبان بر روی سایت قرار می گیرد. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می شوند باید از تاریخ 5 خرداد تا 9 خرداد پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی، نسبت به انتخاب کد رشته محل های مورد علاقه خود از کد رشته امتحانی مجاز اقدام و آنها را به ترتیب تقدم علاقه در فرم انتخاب رشته الکترونیکی درج کنند.
   
  فهرست اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت کد رشته محلهای بورسیه یا دارای شرایط خاص زمان انجام مصاحبه و تاریخ آزمون مرحله دوم کد رشته های امتحانی دارای آزمون تشریحی و پروژه در نیمه اول خرداد (9 تا 12 خرداد) سال 91 اعلام می شود.
   
  فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 91 در روزهای 11 تا 13 شهریور 91 اعلام خواهد شد.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۹۰
 •  
 • دانشگاه پیام نور قابلیت پذیرش بدون کنکور دانشجو را دارد
 • به گزارش انجمن فناوری اطلاعات,  رئیس دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور قابلیت آن را دارد تا بدون برگزاری کنکور هر تعداد دانشجو را پذیرش کند.

  حسن زیاری با اشاره به جمعیت 1 میلیون و 150 هزار نفری دانشگاه پیام نور که یک چهارم جمعیت دانشجویی کشور را شامل می شود، اظهار داشت: شیوه‌ای در دانشگاه پیام نور تدریس می‌شود که در هیچ کجای دنیا این شیوه مشاهده نشده که نه آموزش از راه دور است و نه مجازی و حضوری، بلکه شیوه ترکیبی از تمامی موارد ذکر شده به شمار می‌رود و در آن دانشجویان می‌توانند تمامی دوره های آموزش کلاسیک مرسوم در دنیا و کشور را آموزش ببینند.
   
  زیاری از راه اندازی بیش از 16 نمایندگی در 16 کشور دنیا خبر داد و گفت: در حال حاضر دانشگاه پیام ‌نور در امارات متحده و کابل پذیرش دانشجوی دکتری در 4 رشته را آغاز کرده و به زودی در مالزی و آذربایجان نیز پذیرش دانشجو در این مقطع آغاز می شود.
   
  وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه شبکه اتصال 40 نقطه‌ای دانشگاه پیام‌نور در سراسر کشور راه‌اندازی شده است، ادامه داد: تمام مراکز این دانشگاه می‌توانند با یکدیگر ارتباط مستقیم داشته باشند و 40 نقطه به طور همزمان می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: دوشنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۹۰
 •  
 • توزیع کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد آغاز شد
 • توزیع کارت ورود به جلسه برای 930 هزار و 172 نفر در آزمون کارشناسی ارشد سال 91 آغاز شد

    توکلی مشاور سازمان سنجش خاطرنشان کرد: در صورتی که داوطلبان نسبت به بندهای 3 ، 7 و 10 (جنس، معلولیت و زبان خارجی) معترض هستند ضروری است از روز دوشنبه 24 بهمن 90 از ساعت 8 تا 12 و 14 تا 18 به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه کنند.
   
  به گزارش انجمن فناوری اطلاعات، کارت شرکت در آزمون حاوی اطلاعات ثبت نامی، تاریخ و محل برگزاری آزمون داوطلبان است و از امروز ۲۳ بهمن بر روی سایت سازمان سنجش به آدرس قرار گرفته است و داوطلبان می توانند با اطلاعات کارت اعتباری و یا شماره پرونده و کد رهگیری وارد سایت شده و نسبت به پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.
   
  داوطلبانی که علاوه بر کد رشته امتحانی اصلی شرکت در یکی از 64 کد رشته امتحانی به عنوان رشته امتحانی دوم شرکت کرده اند باید کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی دوم خود را از سایت سازمان سنجش دریافت کنند.
   توکلی از مهلت مجددی برای متقاضیان شرکت در گزینش پیام نور و غیرانتفاعی خبر داد و اضافه کرد: داوطلبانی که خواستار اعمال بند پیام نور و موسسات غیرانتفاعی هستند لازم است پس از مطالعه شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما نسبت به پرداخت هزینه 46 هزار ریال (4 هزار و 600 تومان) به صورت الکترونیکی از امروز تا ۲۵ بهمن اقدام و سپس بند مربوط را در قسمت ویرایش اعمال کنند.
   
  درب حوزه‌های امتحانی صبحها راس ساعت 7:30 صبح و بعد از ظهرها راس ساعت 14:00 بسته خواهد شد.  
  آزمون‌ ورودی‌ تحصیلات‌ تکمیلی‌ سال 91 در روزهای 26، 27 و 28 بهمن ماه در 44 شهر و با شرکت 930 هزار و 172 داوطلب برگزار می شود.


  برچسب‌ها: کنکور کارشناسی ارشد, دریافت کارت آزمون کارشناسی ارشد سراسری

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: یکشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۹۰
 •  
 • اعلام دروس خارج از منبع پیام نور و امتحان مجدد این دروس
 • به گزارش انجمن فناوری اطلاعات, دروس خارج از منبع دروسی هستند که بیش از نیمی از سوالات امتحانی آن از خارج از منبع اعلام شده طرح شده است.

  دانشگاه پیام نور هر ساله تعدادی از دروس را خارج از منبع اعلام کرده و آزمون مجدد برای آن در نظر می گیرد. امسال نیز برای نیمسال اول ۹۱-۹۰ دروسی خارج از منبع اعلام شده اند که تنها  دانشجویانی می توانند در آزمون مجدد شرکت کنند که در نیمسال اول در جلسه امتحان آن درس حضور داشته اند.

  دانشجویانی که این دروس را امتحان داده بودند می توانند از تاریخ ۲۳/۱۱/۹۰ تا ۲۸/۱۱/۹۰ با ورود به سایت گلستان ثبت نام نمایند. تاریخ امتحان تمامی دروس خارج از منبع اعلام شده ۳۰ بهمن ۹۰ ساعت ۹ تا ۱۱ می باشد.

   

  لیست دروس خارج از منبع در ادامه مطلب

  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: جمعه بیست و یکم بهمن ۱۳۹۰
 •  
 • توزیع کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد از 23بهمن
 • حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 91 گفت: یک میلیون و 17 هزار و 486 کارت برای کنکور کارشناسی ارشد منتشر شده و راهنمای شرکت در آزمون از روز دوشنبه 17 بهمن توزیع می شود.


  نشانی حوزه های امتحانی زیر برگه کارت ورود به جلسه درج شده است   
   
  وی افزود: 87 هزار و 314 نفر داوطلب در کنکور کارشناسی ارشد 91 نیز علاقمندی خود برای شرکت در 64 کدرشته امتحانی شناور اعلام کرده اند که با توجه به جداگانه بودن آزمون هر کدرشته امتحانی، این دسته از داوطلبان دارای دو کارت ورود به جلسه خواهند بود.
   
  توکلی خاطرنشان کرد: از میان 1 میلیون و 17 هزار و 486 کارت آزمون کارشناسی ارشد صادر شده، 510 هزار و 317 کارت متعلق به زنان و 507 هزار و 169 کارت متعلق به مردان است.
   
  مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد از روز 23 تا 25 بهمن ماه از طریق سایت سازمان سنجش  آغاز می شود و آزمون در روزهای 26، 27 و 28 بهمن برگزار می شود.
   
  نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 4 خردادماه 91 به صورت کارنامه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

  انجمن فناوری اطلاعات

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: یکشنبه شانزدهم بهمن ۱۳۹۰
 •  
 • مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 91 دانشگاه آزاد تا چهارشنبه تمدید شد

 • رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از تمدید ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 91 این دانشگاه تا چهارشنبه هفته جاری خبر داد.

   
  به گزارش انجمن فناوری اطلاعات، داوطلبان تا ساعت 24 امشب فرصت داشتند که با مراجعه به سامانه ثبت نامی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در کنکور کارشناسی ارشد 91 این دانشگاه نام نویسی کنند که این مهلت تمدید شد.
   
  کنکور کارشناسی ارشد 91 دانشگاه آزاد اسلامی طی روزهای 21 تا 23 اردیبهشت ماه سال آینده برگزار و نتایج نهایی آن در اواخر شهریور ماه اعلام خواهد شد.
   
   نوع پذیرش در این کنکور در مقایسه با سالهای گذشته تغییری نکرده و 2 هزار و 145 رشته محل در این دوره از پذیرش در نظر گرفته شده که افزایش 29 درصدی را نشان می دهد. تاکنون ظرفیت پذیرش در این دوره قطعی نشده است.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: شنبه پانزدهم بهمن ۱۳۹۰
 •  
 • تحصیل پذیرفته شدگان فراگیر پیام نور از بهمن ماه/ زمان شروع ثبت نام

 •  انجمن فناوری اطلاعات,معاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام نور با اشاره به زمان تحصیل پذیرفته شدگان فراگیر این دانشگاه تاکید کرد: شروع به تحصیل پذیرفته شدگانی که در کنکور فراگیر 30 دی ماه دانشگاه پیام نور شرکت کرده اند از بهمن ماه سال جاری آغاز می شود.

  عبدالله معتمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، اضافه کرد: تمام پذیرفته شدگان مقاطع کاردانی به کارشناسی، کارشناسی و کارشناسی ارشد از نیمسال دوم تحصیلی سال جاری به کلاسهای درس می روند و تحصیل هیچ دانشجوی فراگیری از بهمن ماه سال آینده نخواهد بود.
   
  وی درباره زمان ثبت نام این پذیرفته شدگان، گفت: پیش بینی می کنیم تاریخ ثبت نام از اول اسفندماه سال جاری آغاز شود.
   
  3 آزمون فراگیر پیام نور در 175 شهر کشور 30 دی ماه سال جاری با پذیرش با پذیرش 196 هزار داوطلب برگزار شد.
   

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰
 •  
 • پس از 16 ساعت تاخیر انتخاب واحد پیام نور آغاز شد!
 • به گزارش انجمن فناوری اطلاعات، دانشگاه پیام نور که از مدت ها قبل زمان انتخاب واحد را روز ۱۱ بهمن ۹۰ اعلام کرده بود و طبق برنامه باید از بامداد سه شنبه انتخاب واحد دانشجویان را آغاز می کرد با نزدیک به ۱۶ ساعت تاخیر بالاخره سایت گلستان از ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه برای انتخاب واحد دانشجویان آماده شد!

  جالب اینکه در ساعت ۱۰ صبح امروز طی اطلاعیه ای از پرتال پیام نور زمان انتخاب واحد با تاخیر ساعت ۱۴ اعلام شده بود که آن هم باتاخیر عملی شد که این عدم برنامه ریزی برای دانشگاهی به این وسعت ضعف بزرگی به حساب می آید که حتی برای انجام انتخاب واحدی که در هر نیمسال انجام می شود نمی توانند برنامه ریزی دقیقی انجام دهند و دانشجویان را با مشکلاتی مواجه می کنند که این مشکلات در نهایت منجر به دلزدگی دانشجویان از مسئولان دانشگاه می شود

  انجمن فناوری اطلاعات، امیدوار است مسئولان مربوطه با دقت و حساسیت بیشتری نسبت به انتشار اطلاعیه ها و تدوین زمان بندی کارها بپردازند تا دیگر شاهد این موارد و ناهماهنگی هایی که در دانشگاه پیام نور کم هم دیده نمی شود نباشیم.

  برای ثبت نام و انتخاب واحد پس از ورود به سایت گلستان از مسیر زیر اقدام نمایید

  منوی کاربر ==> ثبت نام ==> عملیات ثبت نام ==> ثبت نام اصلی

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه یازدهم بهمن ۱۳۹۰
 •  
 • نظر سنجی در مورد تحصیل در دانشگاه پیام نور
 • انجمن فناوری اطلاعات در تاریخ ۲۳ شهریور ۸۹ نظر سنجی در مورد تحصیل در دانشگاه پیام نور ایجاد کرد که مورد استقبال شما دوستان قرار گرفت و تا کنون ۱۳۰۵ رای به ثبت رسیده (همچنان ادامه دارد) که در زیر نتایج را مشاهده می نمایید.

   

  نظر شما در مورد تحصیل در دانشگاه پیام نور چیست؟

  1- عالی و لذت بخش
  .
  140رای - 10.7%
  .
  2- خوبه
  .
  157رای - 12%
  .

  3- قابل تحمل
  .
  155رای - 11.8%
  .
  4- افتضاح و خسته کننده
  .
  330رای - 25.2%
  .
  5- اصلا احساس دانشجو بودن نمی کنم
  .
  .
  523رای - 40%


  تاريخ شروع نظرسنجی: 1389/6/23
  مجموع نظرات: 1305

  واقعا چرا بیش از ۶۵ درصد دانشجویان پیام نور از تحصیل در این دانشگاه رضایت ندارند؟؟؟ نظر شما چیست؟؟؟ لطفا در نظرسنجی هم شرکت نمایید

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه یازدهم بهمن ۱۳۹۰
 •  
 • انتخاب واحد پیام نور نیمسال دوم 91-90 از ساعت 14 آغاز خواهد شد!
 • به گزارش انجمن فناوری اطلاعات, در حالی که ۱۰ ساعت از روز ۱۱ بهمن (شروع انتخاب واحد) می گذرد دانشگاه پیام نور ساعت شروع انتخاب واحد را اعلام کرد! تا حداقل دانشجویان از بلاتکلیفی در بیایند!

  بر اساس اطلاعيه معاونت محترم آموزش و سنجش انتخاب واحد نيمسال دوم سال تحصيلي 91-90 از ساعت 14 روز سه شنبه 11/11/90 آغاز مي گردد

  بهتر بود دانشگاه پیام نور هم مثل تمام سامانه های ثبت نام دیگر از مدتی قبل این ساعت را اعلام می کرد تا مشکلی برای دانشجویان پیش نیاید اما همیشه ضعف در برنامه ریزی در این دانشگاه مشهود بوده و این مشکلات در پیام نور چیزی تازه ای به حساب نمی آید!

  دانشجویان برای ثبت نام و انتخاب واحد باید وارد  سایت گلستان شده و مسیر زیر را دنبال نمایید

  منوی کاربر ==> ثبت نام ==> عملیات ثبت نام ==> ثبت نام اصلی

  به چند دلیل ممکن است امکان انتخاب واحد برایتان وجود نداشته باشد

  ۱)داشتن بدهی قبلی (پس از پرداخت بدهی حداقل بعد از ۲ روز کاری سایت باز خواهد شد)

  ۲) عدم رعایت حداقل اخذ واحد که ۱۲ واحد می باشد (برای اینکار باید درخواست کتبی بنویسید برای مرکز تحصیل خود)

  ۳) دانشجویان باید با ورود به سایت گلستان از تاریخ و ساعت انتخاب واحد خود اطلاع پیدا نمایند.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه یازدهم بهمن ۱۳۹۰
 •  
 • تاخیر در شروع انتخاب واحد پیام نور!
 • به گزارش انجمن فناوری اطلاعات, در حالی که دانشگاه پیام نور روز ۱۱ بهمن ماه ۹۰ را به عنوان شروع انتخاب واحد اعلام کرده بود اما هنوز این امکان برای دانشجویان پیام نور فراهم نشده که ثبت نام و انتخاب واحد خود را انجام دهند (ساعت ۹:۴۵) این در حالی است که باید از بامداد امروز ۱۱ بهمن سایت برای انتخاب واحد و نوبت دادن باز می شد ولی هنوز حتی منوی ثبت نام اصلی در سایت قرار داده نشده است.

  همچنین با بازدیدهای دانشجویان ترافیک سنگینی در سایت گلستان ایجاد شده و سرعت سایت در لحظاتی بسیار پایین آمده است و دسترسی به سایت مشکل تر شده

  این در حالی است که سایت گلستان پیش از این نیز مشکلاتی برای دانشجویان به وجود آورده بود و در چند روز اخیر نیز سایت با مشکلات فنی روبرو بوده. به هرحال به نظر می رسد دانشگاهی با این تعداد دانشجو و انجام امور به صورت اینترنتی باید به سیستم ثبت نام خود توجه بیشتری داشته باشد و سیستم یا مدیریت قوی تری را فراهم آورد.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه یازدهم بهمن ۱۳۹۰
 •  
 • لیست ارائه دروس و وضعیت منابع نیمسل دوم 91-90 پیام نور (جدید)
 • انجمن فناوری اطلاعات, از ادامه مطلب این پست می توانید لیست ارائه دروس و وضعیت منابع نیمسال دوم سال تحصیلی 91-90 پیام نور کلیه رشته ها مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را دانلود نمایید.

  توجه: برنامه ذيل براي كليه دانشجويان با ورودي هاي آزمون سراسري و آزمون فراگير قابل ارائه است. همچنين اين برنامه شامل كليه دانشجويان مركز هماهنگي و پذيرش بين الملل و آموزش مجازي نيز مي باشد.

  لینک های دانلود در ادامه مطلب

  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه یازدهم بهمن ۱۳۹۰
 •  
 • افزایش تعداد رشته محل ها در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
  • دسته بندی:

  انجمن فناوری اطلاعات, رئیس مرکز آزمون دانشگاه ‌آزاد از افزایش 494 رشته محل جدید در آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه خبر داد.
  عبدالله سجادی‌جاغرق رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از افزایش 494 رشته محل جدید در آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه خبر داد و گفت: ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تا 15 بهمن‌ماه ادامه دارد.

  به گفته وی در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 2 هزار و 145 رشته وجود دارد و داوطلبان باید تا 15 بهمن‌ماه با مراجعه به سایت مرکز آزمون این دانشگاه نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

  رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد روزهای برگزاری آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه را 21، 22 و 23 اردیبهشت ماه سال 1391 اعلام کرد و خاطرنشان کرد: در آزمون کارشناسی ارشد 91 دانشگاه آزاد 147 حوزه امتحانی وجود دارد.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰
 •  
 • ثبت نام استفاده از تسهيلات استعدادهاي درخشان براي ورود به مقطع كارشناسي ارشد پيام نور
 • به گزارش انجمن فناوری اطلاعات, ثبت نام جهت استفاده از تسهيلات آيين نامه جايابي استعدادهاي درخشان براي ورود به مقطع كارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور از ظهر امروز چهارشنبه 5 بهمن 90 آغاز شده و تا 11 بهمن از طریق سایت سازمان سنجش ادامه خواهد داشت که این زمان به گفته ی مسئولان سازمان تمدید نخواهد شد.

  پیرو اطلاعیه سازمان سنجش مبنی بر پذیرش بدون کنکور دانشجویان ممتاز و رتبه اول کارشناسی در مقطع ارشد سال تحصیلی 91-90 دانشگاه پیام نور اطلاعیه ای را منتشر کرد که میتوانید از لینک زیر متن اطلاعیه را دانلود نمایید

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: چهارشنبه پنجم بهمن ۱۳۹۰
 •  
 • ثبت نام کنکور ارشد 91 دانشگاه آزاد آغاز شده و تا 15 بهمن ادامه دارد
 • داوطلبان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 91دانشگاه آزاد اسلامی از امروز چهارشنبه 5 بهمن ماه می توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام مرکز آزمون به نشانی azmoon.org در این دوره از پذیرش شرکت کنند.
  به گزارش انجمن فناوری اطلاعات خرید کارت اعتباری به صورت اینترنتی انجام می شود. داوطلبان می توانند از سامانه مذکور فایل پی. دی. اف دفترچه راهنما را دانلود کنند. خرید رمزعبور و کارت اعتباری ثبت نام از طریق کارتهای عضو شتاب یا دستگاههای خودپرداز نیز امکانپذیر می باشد.

  هزینه خرید کارت اعتباری با آزمون 33 هزار تومان و هزینه خرید کارت اعتباری بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه 10 هزار تومان اعلام شده است.

  ۲ هزار و 145 رشته محل در این دوره از پذیرش در نظر گرفته شده که افزایش 29 درصدی را نشان می دهد.

  کنکور کارشناسی ارشد 91 دانشگاه آزاد اسلامی طی روزهای 21 تا 23 اردیبهشت ماه سال آینده برگزار و نتایج نهایی آن در اواخر شهریور ماه اعلام خواهد شد.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: چهارشنبه پنجم بهمن ۱۳۹۰
 •  
 • نتایج آزمون های فراگیر پیام نور 8 اسفند 90 اعلام می شود
 • مشاورعالی سازمان سنجش آموزش كشور از اعلام نتایج داوطلبان آزمون های كارشناسی ناپیوسته، كارشناسی و كارشناسی ارشد پیام نور در تاریخ 8 اسفند ماه از طریق سایت سازمان سنجش خبر داد.

  حسین توكلی' اظهار داشت: آزمون های فراگیر پیام نور سال 90 ، روز  30 دی ماه 90 با حضور 194 هزار و 390 داوطلب در 42 شهرستان مختلف كشور برگزار شد.

  وی افزود: آزمون دوره فراگیر مقطع كارشناسی با رقابت 103 هزار و 224 داوطلب در 52 كدرشته امتحانی برپا شد.

  توكلی خاطرنشان كرد: 86 هزار و 472 داوطلب نیز در رقابت 74 كدرشته امتحانی مقطع كارشناسی ارشد فراگیر شركت كردند و چهار هزار و 694 داوطلب كارشناسی ناپیوسته فراگیر نیز در 10 كدرشته امتحانی شركت داشتند.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: دوشنبه سوم بهمن ۱۳۹۰
 •  
 • ثبت نام کنکور ارشد 91 دانشگاه آزاد از چهارشنبه 5 بهمن آغاز می شود
 • به نقل از خبرگزاری مهر. رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام خبر آغاز ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد این دانشگاه از روز چهارشنبه هفته جاری اعلام کرد که مبلغ خرید کارت اعتباری آزمون 33 هزار تومان است.

  عبدالله سجادی جاغرق با اعلام این خبر اضافه کرد: داوطلبان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 91دانشگاه آزاد اسلامی از روز چهارشنبه 5 بهمن ماه با مراجعه به سامانه ثبت نام مرکز آزمون این دانشگاه می توانند در این دوره از پذیرش شرکت کنند.
   
  وی با بیان اینکه فرایند ثبت نام تا 15 بهمن ماه ادامه دارد، گفت: خرید کارت اعتباری تنها به صورت اینترنتی انجام می شود. داوطلبان می توانند از سامانه مذکور فایل پی. دی. اف دفترچه راهنما را دانلود کنند. همچنین خرید رمزعبور و کارت اعتباری ثبت نام از طریق کارتهای عضو شتاب یا دستگاههای خودپرداز از روز چهارشنبه امکانپذیر می شود.
   
  به گفته رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، هزینه خرید کارت اعتباری با آزمون 33 هزار تومان و هزینه خرید کارت اعتباری بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه 10 هزار تومان اعلام شده است.
   سجادی جاغرق تاکید کرد که فعلاً نمی توان درباره ظرفیت پذیرش نظر قطعی داد اما 2 هزار و 145 رشته محل در این دوره از پذیرش در نظر گرفته شده که افزایش 29 درصدی را نشان می دهد.
   کنکور کارشناسی ارشد 91 دانشگاه آزاد اسلامی طی روزهای 21 تا 23 اردیبهشت ماه سال آینده برگزار و نتایج نهایی آن در اواخر شهریور ماه اعلام خواهد شد.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: دوشنبه سوم بهمن ۱۳۹۰
 •  
 • تقویم دانشگاهی نیمسال دوم ۹۱-۹۰ دانشگاه پیام نور
 •  تقویم دانشگاهی نیمسال دوم ۹۱-۹۰ دانشگاه پیام نور

  -------------------

  از تاریخ

  تا تاریخ

  مهمان شدن دانشجويان توسط مراكز

  90/10/01

  90/11/10

  درخواست تغيير رشته و انتقال

  90/11/08

  90/12/08

  ثبت نام و انتخاب واحد

  90/11/11

  90/11/20

  شروع كلاسهاي

  90/11/23

  91/03/12

  حذف و اضافه

  90/12/06

  90/12/11

  ثبت نام آزمون تغيير رشته(بند ج)

  91/02/20

  91/02/30

  ثبت نمره ميان ترم

  حداکثر تا 

  91/03/23

  دريافت كارت آزمون

  91/03/06

  91/04/16

  امتحانات

  91/03/20

  91/04/16

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: یکشنبه دوم بهمن ۱۳۹۰
 •  
 • آزمونهای فراگیر دانشگاه پیام نور برگزار شد/اعلام نتایج اسفند ماه
 • آزمون کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی و کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور از صبح امروز جمعه ۳۰ دی ماه ۹۰ با آزمون کارشناسی با پذیرش 103هزار داوطلب آغاز و از ساعت ۱۴:۳۰ با برگزاری آزمون کارشناسی ارشد با 86 هزار نفر پذیرش و کاردانی به کارشناسی(کارشناسی ناپیوسته) با پذیرش 7 هزار نفر به پایان رسید
    
  به گزارش
  انجمن فناوری اطلاعات، هر چند در مقطع فراگیر کاردانی به کارشناسی دانشگاه پیام نور بیش از 4 هزار داوطلب ثبت نام کرده اند اما ظرفیت پذیرش، بیش از 7 هزار نفر از سوی این دانشگاه اعلام شده است. بنابراین تمام داوطلبان این مقطع پذیرفته می شوند.
   
  3 آزمون فراگیر پیام نور در 175 شهر کشور برگزار شد و نتایج نهایی هفته نخست اسفند ماه سال جاری از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.
   

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: جمعه سی ام دی ۱۳۹۰
 •  
 • سنوات تحصیلی مجاز در دوره کارشناسی ارشد

 • میزان تحصیل مجاز دوره کارشناسی ارشد و میزان مرخصی تحصیلی مجاز اعلام شد.

  به گزارش انجمن فناوری اطلاعات، براساس اعلام معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، طول مدت دوره مقطع کارشناسی ارشد حداکثر 2سال مشتمل بر 4 نیمسال تحصیلی است.
   
  در موارد استثنایی افزایش طول مدت دوره با تشخیص شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه مجاز است. در هر صورت حدکثر مدت مجاز دوره 5/2 سال می باشد

  همچنین دانشجوی دوره کارشناسی ارشد می تواند حداکثر یک نیمسال از مرخصی تحصیلی استفاده کند مدت مذکور جزو سنوات تحصیلی دانشجو محسوب می شود.
   

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: پنجشنبه بیست و نهم دی ۱۳۹۰
 •  
 • اطلاعيه سازمان سنجش درباره جزئیات آزمون دوره‌هاي فراگير پیام نور
  • دسته بندی:

  اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تاريخ، نحوه پرينت کارت شرکت در آزمون دوره‌هاي فراگير کارشناسي پيوسته و کارداني به کارشناسي ناپيوسته و کارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1390 و تاريخ برگزاري آزمون مذکور

  برای مشاهده متن اطلاعیه و جداول به ادامه مطلب بروید

  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: چهارشنبه بیست و هشتم دی ۱۳۹۰
 •  
 • توزیع کارت ورود به جلسه 3 کنکور فراگیر دانشگاه پیام نور
  • دسته بندی:

  توزیع کارت ورود به جلسه 3 آزمون به تعویق افتاده فراگیر دانشگاه پیام نور از صبح روز سه شنبه ۲۷ دی در سامانه اطلاع رسانی سازمان سنجش آغاز شد.

  کارت ورود به جلسه آزمون در تاریخ های 27، 28 و 29 دی ماه در پایگاه اینترنتی سازمان سنجش قرار می گیرد و داوطلبان می توانند برای دریافت آن به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

  آزمونهای کارشناسی ارشد با 86 هزار نفر پذیرش، کارشناسی با 103 هزار نفر پذیرش و کاردانی به کارشناسی با 7 هزار نفر پذیرش روز جمعه 30 بهمن ماه بدون تغییر برگزار می شود.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه بیست و هفتم دی ۱۳۹۰
 •  
 • IT و فناوری‌های نو در صدر اولویت رشته‌های دانشگاهی
 • انجمن فناوری اطلاعات به نقل از خبرگزاری مهر ، مدیرکل شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام اولویت بندی در رشته‌های دانشگاهی گفت: برخی رشته‌های علوم انسانی،IT و فناوری‌های نو در این اولویت بندیها قرار دارند.

  سید ابوالفضل حسنی اضافه کرد: با توجه به برنامه توسعه پنجم، سند چشم انداز و بیانات مقام معظم رهبری مبتنی بر هدفمند کردن رشته ها، واحدها و دانشگاهها، دفتر شورای گسترش وزارت علوم به سمت اولویت بندی رشته های دانشگاهی رفت.

  مدیر کل شورای گسترش وزارت علوم در ادامه با یادآوری تقسیم بندی رشته ها به اولویتهای یک، دو و سه در سند چشم انداز به برخی رشته های اولویت دار از جمله بعضی رشته های علوم انسانی اشاره کرد و اظهار داشت: رشته های فناوریهای نو، رشته های حوزه انرژی وهسته ای، همچنین رشته های IT در این اولویت بندی لحاظ می شوند.

  وی تاکید کرد: بر این اساس و همچنین طبق طرح آمایش آموزش عالی، وضعیت رشته های موجود دانشگاهها در حال بررسی است.

  حسنی با بیان اینکه اولویت بندی رشته ها با راه اندازی یک نرم افزار صورت می گیرد، افزود: در نظام آموزشی و زیر نظامها با توجه به رشته هایی که راه اندازی شده اند از این به بعد ایجاد رشته بررسی می شوند، اگر دانشگاهی درخواست رشته جدیدی داشته باشد سعی خواهد شد رشته ها به سمت و سوی رشته های اولویت دار سوق داده شوند.

  به گفته مدیر کل شورای گسترش وزارت علوم، این امر زیر نظر دفتر شورای گسترش صورت می گیرد که به مرور زمان و تا پایان سال اجرایی می شود.
  حسنی خاطرنشان کرد: تمام دانشگاهای دولتی، غیردولتی، آزاد و پیام نور در این اولویت بندی قرار می گیرند.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: دوشنبه نوزدهم دی ۱۳۹۰
 •  
 • آغاز ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از هفته اول بهمن
 • ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 91 دانشگاه آزاد از هفته اول بهمن آغاز می شود و داوطلبان یک مجموعه امتحانی مستقل از گرایش انتخابی در آزمون به سئوالات یکسان پاسخ خواهند داد.
  عناوین مجموعه‌های امتحانی، موارد و ضرایب دروس آزمون کارشناسی ارشد سال 91 بر روی سایت مرکز آزمون به نشانی www.azmoon.net قرار می گیرد و داوطلبان از هفته اول بهمن می توانند با ورود به سایت مرکز آزمون نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام کنند.
   
  در آزمون سال گذشته برای هر رشته گرایش یک دفترچه آزمون منتشر می‌شد اما در آزمون امسال رشته و گرایش‌های مختلف در داخل مجموعه‌های امتحانی تجمیع شده و داوطلبان یک مجموعه امتحانی مستقل از گرایش انتخابی در آزمون به سئوالات یکسان پاسخ خواهند داد.
   
  آزمون کارشناسی ارشد طی روزهای 21 تا 23 اردیبهشت ماه 91 برگزار می‌شود و نتایج نهایی آن در اواخر شهریور ماه اعلام می شود.
   
  مرکز آزمون دانشگاه آزاد پیش از این اعلام کرده بود که ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد آزاد از 17 دی ماه آغاز می شود.


  برچسب‌ها: اخبار کارشناسی ارشد, کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد, اخبار دانشگاه پیام نور

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: یکشنبه هجدهم دی ۱۳۹۰
 •  
 • نمونه سوالات عمومی نیمسال های مختلف 90-89 با جواب
 • سلام دوستان

  بنا به در خواست بسیاری از بازدید کنندگان انجمن فناوری اطلاعات مبنی بر قرار دادن نمونه سوالات عمومی دانشگاه پیام نور به همراه پاسخنامه تصمیم گرفتم این سری از نمونه سوالات را برای استفاده تمامی بازدیدکنندگان به صورت رایگان قرار دهم. امیدوارم کمکی هرچند کوچک در جهت موفقیت شما دوستان در امتحانات باشد.

  در ادامه مطلب این پست شما میتوانید نمونه سوالات دروس عمومی دانشگاه پیام نور نیمسال اول ۹۰-۸۹ و تابستان ۹۰ و نیمسال دوم ۹۰-۸۹ را به همراه پاسخنامه تستی دریافت نمایید

  ((منتظر نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما هستیم))


  برچسب‌ها: دانلود رایگان, نمونه سوالات عمومی پیام نور با پاسخنامه تستی به صو, اخبار پیام نور, نمونه سوالات رایگان پیام نور به همراه پاسخنامه

  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: شنبه هفدهم دی ۱۳۹۰
 •  
 • تغییر در زمان برگزاری آزمون فراگیر پیام‌نور/ زمان آزمون ۳۰ دی‌ماه
 • سیدجلال طباطبایی معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: به علت درخواست مکرر داوطلبان زمان برگزاری آزمون فراگیر کارشناسی به کارشناسی ارشد پیام‌نور به جمعه ۳۰ دی‌ماه تغییر یافت.
   
  به گفته وی، پیش از این قرار بود این آزمون ۲۳ دی‌ماه برگزار شود.
   
  معاون سنجش آموزش کشور همچنین زمان توزیع کارت آزمون ذکر شده را روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ دی‌ماه از طریق پایگاه اینترینتی این سازمان اعلام کرد.
   
  پیش از این قرار بود کارت های آزمون فراگیر پیام‌نور در ۲۰ دی‌ماه برگزار شود.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: شنبه هفدهم دی ۱۳۹۰
 •  
 • پذیرش تمام داوطلبان آزمون‌ دوره‌ فراگیر مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد!
 • عبدالله معتمدی، معاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام‌نور گفت: در آزمون فراگیر کارشناسی ارشد190 هزار نفر، در آزمون فراگیر کارشناسی 130 هزار نفر و در آزمون کاردانی به کارشناسی فراگیر این دانشگاه 15 هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند.
   
  داوطلبان برای پذیرش در دانشگاه پیام‌نور و تغییر وضعیت دانشپذیری به دانشجویی باید حداقل نمره را که در آزمون کارشناسی 10 و در کارشناسی ارشد 12 است را کسب کنند، داوطلبان برای پذیرش در مقطع کارشناسی باید معدل 12 و در مقطع کارشناسی ارشد باید معدل 14 داشته باشند.
   
  به گفته معاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام‌نور در هر رشته محل در مقطع کارشناسی دوره فراگیر این دانشگاه بین 30 تا 50 نفر و در هر رشته محل مقطع کارشناسی ارشد فراگیر حدود 30 نفر پذیرش می‌شوند که 15 نفر آنها پذیرش پژوهش محور و 15 نفر آنها پذیرش آموزش محور خواهند بود.
   
  وی با بیان اینکه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ظرفیت پذیرش دانشگاه پیام‌نور بیشتر از تعداد داوطلبان است، خاطرنشان کرد: در صورتی که داوطلبان حداقل نمره مورد نیاز را کسب کنند در آزمون‌های این مقاطع پذیرش می‌شوند.

  ((بنابر اعلام طباطبایی معاون سازمان سنجش آزمون فراگیر  ۹۰ پیام نور ۳۰ دی ماه برگزار می شود))

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: شنبه هفدهم دی ۱۳۹۰
 •  
 • زمان توزیع کارت شرکت در آزمون فراگیر کارشناسی ارشد پیام‌نور
 • رئیس دانشگاه پیام‌نور از آغاز توزیع اینترنتی کارت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر این دانشگاه از ۲۰ دی‌ماه خبر داد.

  حسن زیاری رئیس دانشگاه پیام‌نور، از آغاز توزیع کارت شرکت در آزمون فراگیر کارشناسی ارشد این دانشگاه از روز سه‌شنبه ۲۰ دی‌ماه منحصراً از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد و پایان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون را روز پنجشنبه 22دی‌ماه اعلام کرد.

  به گفته وی آزمون فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌نور روز جمعه ۲۳ دی‌ماه به طور همزمان در کشور برگزار می‌شود.

  رئیس دانشگاه پیام‌نور با بیان اینکه نمره نهایی لازم برای قبولی در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر این دانشگاه بر اساس تأثیر 80 درصدی میانگین دروس حاصل از آزمون و تأثیر 20 درصدی معدل مدرک کارشناسی است، گفت: میانگین مدرک کارشناسی برای دانش‌پذیرانی که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته هستند، حاصل میانگین دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته است

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: پنجشنبه پانزدهم دی ۱۳۹۰
 •  
 • نمونه سوالات نیمسال دوم 90-89 مهندسی فناوری اطلاعات و کامپیوتر با جواب
 • سلام دوستان

  این ترم به دلیل مشکلاتی که دارم وقت نداشتم زیاد به وبلاگ سر بزنم به همین دلیل قصد قرار دادن نمونه سوالات نیمسال دوم ۹۰-۸۹ را نداشتم اما به دلیل استقبال شما دوستان عزیز و توجه ای که انجمن فناوری اطلاعات داشتید و رسیدن آمار بازدید به مرز ۶۰۰۰ بازدید در یک روز تصمیم گرفتم جواب توجه شما را با آماده کردن نمونه سوالات نیمسال دوم ۹۰-۸۹ به همراه پاسخنامه مانند نیمسال های قبل بدهم. امیدوارم در امتحانات موفق باشید.

   

  در ادامه مطلب این پست می توانید نمونه سوالات نیمسال دوم ۹۰-۸۹ پیام نور رشته های مهندسی فناوری اطلاعات - مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر را به همراه پاسخنامه تستی و تشریحی دانلود نمایید

  ** برای دریافت نمونه سوال نیمسال های مختلف رشته های فناوری اطلاعات و کامپیوتر با جواب اینجا کلیک کنید  **

  ((منتظر نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما هستیم))

   

  دریافت نمونه سوالات از ادامه مطلب


  برچسب‌ها: نمونه سوالات رایگان رشته مهندسی فناوری اطلاعات دان, نمونه سوالات عمومی پیام نور با جواب, اخبار دانشگاه پیام نور و دیگر دانشگاه ها, نمونه سوالات مهندسی رایگان کامپیوتر نیمسال های مخت

  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: دوشنبه پنجم دی ۱۳۹۰
 •  
 • دریافت کارت ورود به جلسه نیمسال اول 91-90 با شماره صندلی
 • دانشجویان مراکز دانشگاهی پیام نور استان مازندران می توانند با مراجعه به لینک زیر کارت ورود به جلسه ی امتحانات دانشگاه پیام نور در نیمسال اول ۹۱-۹۰ را به همراه شماره صندلی دریافت نمایند

  کارت ورود به جلسه امتحانات پیام نور

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: یکشنبه چهارم دی ۱۳۹۰
 •  
 • واکنش وزیر علوم و قائم مقام دانشگاه پیام نور به اظهارات عباسپور
 • مدرک دانشگاه پیام نور معتبر است

  در حالی که رئیس کمیسیون آموزش مجلس در کیفیت آموزش دانشگاه پیام نور تردید کرده و معتقد است این دانشگاه به سمت معادل شدن مدرک حرکت می کند وزیر علوم این انتقادات را ناشی از وجود حب و بغض‌هایی درباره پیام‌نور می داند. 
  عباسپور با اشاره به موضوع اعتبار مدارک دانشجویان دانشگاه پیام نور گفت: مدارک فعلی دانشجویان دانشگاه پیام نور معتبر است اما با توجه به وضعیت پذیرش در این دانشگاه اعلام کرده‌ایم که اگر مسئولان این دانشگاه افزایش کیفیت لازم را انجام ندهند مدارک این دانشگاه به سمت معادل شدن حرکت می‌کند.

  در همین حال دکتر کامران دانشجو - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری معتقد است حب و بغض‌هایی درباره دانشگاه پیام‌نور وجود دارد و مدرک این دانشگاه معتبر است .

  وزیر علوم یادآور شد: طبق قانون، وزارت علوم تحقیقات و فناوری مسئول ارزشیابی مدارک دانشگاه پیام‌نور است و ارزشیابی مدارک این دانشگاه به هیچ نهاد دیگری مربوط نمی‌شود و اگر کسی حرفی دیگر درباره مدارک دانشگاه پیام‌نور بزند حرف شخصی خود را بیان کرده است و این حرف اعتبار قانونی ندارد.

  وزیر علوم خطاب به دانشجویان و کارکنان دانشگاه پیام‌نور گفت: افرادی که در دانشگاه پیام‌نور شاغل هستند با طیب خاطر کار کنند. الحمدلله رب العالمین اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان مجلس نیز از این دانشگاه حمایت می‌کنند. پس چه افرادی که دارند در این دانشگاه کار می‌کنند و چه افرادی که فارغ التحصیل می‌شوند بدانند که هیچ مشکل خاصی وجود ندارد.

  قائم مقام دانشگاه پیام نور نیز، اظهارات اخیر رئیس کمیسیون آموزش مجلس در خصوص مدارک دانشگاه پیام نور را سیاسی خواند و گفت: اظهارات رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اذهان گروههای سنی بین 18 تا 24 سال کشور را که قشر دانشجو هستند مشوش می کند.

  قائم مقام دانشگاه پیام نور که بر این باور است تکرار برخی مباحث از سوی رئیس کمیسیون آموزش درباره دانشگاه پیام نور احتمالاً جنبه سیاسی دارد

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: چهارشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۰
 •  
 • تکمیل ظرفیت کنکور 90 آغاز شد/ اضافه شدن کد رشته‌های جدید
 • به گزارش انجمن فناوری اطلاعات, معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز تکمیل ظرفیت رشته های تحصیلی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در کنکور 90 خبر داد و گفت: در این مرحله حدود 4 هزار نفر برای دوره های روزانه و شبانه پذیرفته می شوند.
  دکتر سید جلال طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: کلیه داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 90 شرکت کرده و در دوره‌های روزانه و شبانه مجاز به انتخاب رشته شده‌‌اند، می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت کنند.

  معاون سازمان سنجش خاطرنشان کرد: داوطلبان مجاز با توجه به کارنامه نتایج علمی اولیه می توانند از 23 تا 28 آبان به سایت اینترنتی سازمان سنجش مراجعه کنند و پس از پرداخت وجه مربوط به تکمیل ظرفیت (مبلغ 28 هزار ریال) از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی، نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته به روش اینترنتی، اقدام کنند.

  وی اظهار داشت: داوطلبان می توانند 10 کد رشته را از میان رشته های اعلام شده در فرم انتخاب رشته انتخاب کنند.

  طباطبایی یادآور شد: داوطلبان در صورت قبولی نهایی در این گزینش، قبولی قبلی آنان "کان‌لم یکن" تلقی خواهد شد و چنانچه داوطلبان متقاضی، در دوره‌های روزانه اعلام شده در این اطلاعیه پذیرفته شوند و یا قبولی قبلی آنان دوره روزانه باشد، حتی با دادن انصراف از تحصیل نیز حق ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال 91 را نخواهند داشت.

  وی گفت: در صورت قبولی نهایی این دسته از داوطلبان در گزینش، با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد.

  معاون اجرایی سازمان سنجش خاطرنشان کرد: پذیرفته‌شدگان متمرکز آزمون سراسری در هر یک از کد رشته‌های تحصیلی بورسیه و یا شرایط خاص که به دستگاه‌های اجرایی تعهد خدمت دارند و پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی ویژه فرهنگیان دیپلمه رسمی و یا پیمانی شاغل در وزارت آموزش و پرورش مجاز به ثبت‌نام و شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی اعلام شده در این اطلاعیه نیستند.

  معاون سازمان سنجش از اضافه شدن کد رشته های جدید در این مرحله خبر داد و یادآور شد: 6 کد رشته مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، زمین شناسی، دو دوره روزانه و شبانه رشته دامپزشکی و عکاسی به مرحله تکمیل ظرفیت اضافه شد.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۰
 •  
 • عباسپور و تردید دوباره درباره مدرک پیام‌نور/ سکوت سیاسی!
 • رییس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: مدارك دانشگاه پیام نور معتبر است.
  'علی عباسپور تهرانی فرد' روز دوشنبه در جمع خبرنگاران پارلمانی افزود: بحثی كه از سوی اینجانب در رسانه ها درمورد معادل بودن مدارك دانشگاه پیام نور منتشر شد برای آینده و درصورتی كه كیفیت این دانشگاه پیام نور كاهش یابد، بوده است.


  وی افزود: دانشگاه پیام نور سال گذشته در برخی از رشته های فنی ورود كرد كه امكانات لازم را نداشت و حتی مسوولان این دانشگاه در برابر پیگیری های نمایندگان پاسخگو نبودند.
  رییس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از آنجا كه پیگیری های ما در خصوص اطلاع از چگونگی افزایش پنجاه هزار دانشجوی فنی دانشگاه پیام نور از سوی مسوولان این دانشگاه پاسخ داده نشد مجبور شدیم این مساله را از طریق رسانه ها به اطلاع داوطلبان برسانیم.


  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاكید بر این كه دانشگاه پیام نور مورد حمایت مجلس است، ادامه داد: مجلس سال جاری 42 میلیارد تومان بودجه به این دانشگاه اختصاص داد كه این بودجه نشان می دهد هدف مجلس تقویت این دانشگاه است .
  عباسپور تصریح كرد: امیدواریم مسوولان این دانشگاه و ریاست آن نیز حساسیت لازم را درمورد افزایش كیفیت آن به خرج دهند.


  وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر این كه آیا كیفیت دانشگاه آزاد را تایید می كنید؟ گفت: حكم كلی در این مورد داده نمی شود، البته برخی رشته ها كیفیت لازم را ندارند.
  وی در پاسخ به اصرار خبرنگاران كه از وی خواستند مشخصا اعلام كند آیا كیفیت آموزشی دانشگاه آزاد مورد تایید است یا خیر؟ تصریح كرد: من در این خصوص صحبتی نمی كنم و رسانه ای كردن آن را به صلاح نمی دانم.
  این پاسخ رییس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس سبب شد كه برخی خبرنگاران با گلایه از او سوال كنند كه چگونه شما در خصوص پیام نور صریحا صحبت می كنید اما درمورد دانشگاه آزاد با توجه به نسبت خویشاوندی شما با عبدالله جاسبی چنین پاسخ می دهید؟ كه او به این گلایه خبرنگاران پاسخی ندارد و سكوت اختیار كرد.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۰
 •  
 • بازهم افزایش شهریه در دانشگاه پیام نور!!!
 • شهریه دانشگاه پیام نور باز هم افزایش یافت! این بار بعد از انتخاب واحد و شروع کلاسها!!!

   به گزارش انجمن فناوری اطلاعات, در حالی که از سوی مسئولین دانشگاه پیام نور گفته می شد دانشگاه پیام نور شهریه های سال جدید تحصیلی را تغییر نخواهد داد و این قضیه حتی تا زمان انتخاب واحد دانشجویان و شروع کلاسها تحقق یافته بود! اما به یک مرتبه شهریه ها افزایش یافت! بنابراین دانشجویانی که شهریه های خود را پرداخته بودند باید مجددا به سایت گلستان مراجعه کرده و شهریه اضافه شده را پرداخت نمایند!

  این در حالی بود که ابراهیم پور رئیس واحد پیام نور استان تهران در آخرین مصاحبه ی خود گفته بود: هر چند در جلسه هیئت امنای دانشگاه پیام نور مصوب شد که شهریه های این دانشگاه تا 15 درصد امکان افزایش در سال تحصیلی جدید را خواهد داشت اما با پیگیری رسانه ها و دستور اکید ریاست دانشگاه پیام نور شهریه های امسال دانشگاه همانند سنوات گذشته از دانشجویان دریافت می شود.

  شاید افزایش شهریه ها در دانشگاه های مختلف تا حدودی طبیعی به نظر برسد ولی نکته ی قابل تأمل در افزایش همه ساله ی شهریه ثابت! برای تمام ورودی های قدیم و جدید این دانشگاه است!

   به گزارش انجمن فناوری اطلاعات,  شهریه دانشگاهی که برای مثال در سال ۸۶ برای ۲۰ واحد درسی از ۲۰۰۰۰۰ تومان تجاوز نمی کرد در سال ۹۰ برای همان تعداد واحد به حدود ۴۰۰۰۰۰ تومان رسید! (برای ترم های بالا که واحد های عملی و پروژه دارند به ۶۰۰۰۰۰ تومان نیز می رسد!) یعنی در طی ۵-۴ سال شهریه این دانشگاه حدود ۲برابر شده که عجیب به نظر می رسد! با این اوصاف بعید نیست برای ورودی های جدید هم این اتفاق بیافتد و آنها نیز برای ترم آخر خود شهریه ای ۲برابر بپردازند (حدود ۱ میلیون تومان!)

  فرض کنید چنین اتفاقی در دانشگاه آزاد می افتاد...

  دانشجویان عزیز لطفا سال ورود ,تعداد واحد و شهریه ترم اول و ترم جاری خود را در بخش نظرات این پست بنویسید تا دوستانی که تازه وارد این دانشگاه شدند شرایط را بهتر درک کنند...

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۰
 •  
 • تبادل لینک با ما
 • لینک

  برای تبادل لینک با سایت انجمن فناوری اطلاعات ابتدا ما را با نام اخبار دانشگاهی-نمونه سوالات پیام نور و با آدرس www.anjomaneit.com لینک کرده سپس در بخش نظرات به ما اطلاع دهید تا لیک شما نیز ثبت شود

   

  لینک سایت ها و وبلاگهایی که دارای پیج رنک ۳ به بالا باشند در صفحه اول سایت قرار داده خواهد شد

   

  سایت ها و وبلاگ هایی که پیج رنک گوگل آنها زیر ۳ می باشد لینکشان در همین صفحه قرار میگیرد که رنک این صفحه نیز در گوگل ۱ می باشد

   

   

  عنوان لینک

  توضیح لینک

  ۱

  وهاب آنلاین

  جدیدترین مقالات انگلیسی و فارسی دانلود

  ۲

  دیگه چه خبر؟ 

  سایت دانلود- پیام نور- آی تی و..... 

  ۳

  www.hamshagerdi85.blogfa.com

   كارشناسي جهاد دانشگاهي اصفهان سال 1385

  ۴

   دانشکده فنی مهندسی صومعه سرا

  رشته کامپیوتر - نرم افزار

  ۵ 

  گروه ریاضی پیام نور ملایر

  همه چیز درباره ریاضی

  ۶

  انجمن دانشجویان مهندسی کشاورزی آزادشهر 

  کشاورزی، گیاهان زینتی و دارویی ، طراحی فضای سبز

  ۷

  همیشه آنلاین 

  قدرتمند ترین سایت  فراگیر پیام نور

   8

  http://ebirmobile.com

  بروزترین سایت موبایل

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: جمعه بیست و دوم مهر ۱۳۹۰
 •  
 • موافقت شورای گسترش با ایجاد 35 رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد
 • شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم با ایجاد 35 رشته کارشناسی ارشد در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی موافقت کرد.
  شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم با ایجاد رشته های کارشناسی ارشد زمین شناسی ـ فسیل شناسی و چینه شناسی در  واحد خوراسگان، میکروبیولوژی مواد غذایی در واحد ورامین، مهندسی کامپیوتر ـ نرم افزار در واحد تهران مرکز، نانوفیزیک در واحد علوم و تحقیقات تهران، مهندسی نساجی رشته ساختارهای نانولیفی در واحد شهرری، زیست شناسی ـ میکروبیولوژی، ریاضی محض ـ جبر و طراحی فضاهای آموزشی در واحد شهرکرد، مهندسی کامپیوتر ـ نرم افزار در  واحد فردوس، تاریخ ایران باستان در واحد بجنورد، مهندسی کشاورزی ـ شناسایی و مبارزه با علفهای هرز در واحد شیروان، زمین شناسی اقتصادی در واحد بهبهان، مهندسی هوافضا ـ آیرودینامیک در واحد گرمسار، تربیت بدنی و علوم ورزشی ـ فیزیولوژی ورزشی در واحد دامغان، تربیت بدنی و علوم ورزشی ـ مدیریت ورزشی در واحد ارسنجان، مهندسی کشاورزی ـ مدیریت کشاورزی در واحد جهرم موافقت کرد.

  همچنین این شورا ایجاد رشته های زیست شناسی - بیوشیمی گرایش بیوشیمی در واحد علوم و تحقیقات فارس، تاریخ اسلام در واحد آباده مرکز قادرآباد، مهندسی کشاورزی ـ شناسایی و مبارزه با علف های هرز در واحد اقلید، مهندسی عمران ـ مهندسی آب در واحد لارستان، طراحی شهری در واحد کرمان، فقه و اصول در واحد جیرفت، شیمی آلی و شناسایی و مبارزه با علف های هرز در واحد گرگان، علوم دامی گرایش اصلاح نژاد دام در واحد رشت، سنجش از دور زمین شناختی در واحد خرم آباد، ـ مدیریت ورزشی و فیزیک ـ ذرات بنیادی و نظریه میدانها در واحد ساری، خاک شناسی گرایش فیزیک و حفاظت خاک در واحد اراک، مهندسی کامپیوتر ـ نرم افزار در واحد محلات، علوم جانوری گرایش تکوینی در واحد همدان، اقتصاد انرژی در واحد یزد مرکز ابرکوه ، مکانیک خاک و پی در واحد بافق دانشگاه آزاد اسلامی را تصویب کرد.

  موافقت با ایجاد رشته های کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی کشاورزی در واحد مراغه، تحقیقات آموزشی در مرکز عجب شیر، کشاورزی اکولوژیک در مرکز ملکان، زیست فناوری در واحد ارومیه و مهندسی معماری در واحد خلخال از دیگر مصوبات شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم است. 

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: جمعه بیست و دوم مهر ۱۳۹۰
 •  
 • تبلیغات شما در سایت با قیمت مناسب
 • تبلیغات بنری یکی از متداول ترین نوع تبلیغات در عرصه تجارت الکترونیک است. این سبک از تبلیغات دارای راندمان و تاثیر بالایی در حوزه وب می باشد. تا جایی که برخی از آمارها نشان می دهد تبلیغات بنری در وب بسیار موثرتر از تبلیغات تلویزیونی و مطبوعاتی است و گسترش روز افزون دسترسی به اینترنت و علاقمندی مردم به رفع نیازهای خود به صورت غیر حضوری، موجب پیدایش بازار جدید و گسترده تبلیغاتی شده است. بی شک تبلیغات در فضای مجازی، هدفمند، ارزانتر و مفیدتر از شیوه های قدیمی تبلیغات بوده و صد البته بهره گیری از این ابزار، برای ارائه دهندگان خدمات و محصولات به صورت آنلاین و یا از طریق پست، اهمیت دوچندان دارد.

  برای سفارش ، اطلاع از قیمت و دریافت شماره حساب با saman_pnu_it@yahoo.com مکاتبه کنید.

   

  www.anjomaneit.com

  قوانین و شرایط جذب آگهی

  -از پذیرش آگهی سایتهای حاوی تصاویر و مطالب غیر اخلاقی و همچنین مغایر با قوانین کشور ایران معذور هستیم.

  -هر آگهی(بنر) تنها میتواند یک لینک به سایت مد نظر سفارش دهنده آگهی داشته باشد.

  -قبل از واریز مبلغ آگهی نام و آدرس وب سایت یا محصولی را که مایل به تبلیغ آن هستید از طریق پست الکترونیک در اختیار ما قرار دهید تا ضمن بررسی آن اگر احیانا از پذیرش تبلیغ معذور بودیم دچار مشکل نشوید.

  -بنرهای گرافیکی باید در فرمت های SWF، GIF، JPG، PNG باشد.

  - تهیه بنر گرافیکی با سفارش دهنده است. (درصورت نیاز به طراحی به سایت های زیادی که در این زمینه وجود دارد مراجعه کنید.)

  - محتوای صحت و سقم تبلیغات بر عهده سفارش دهنده بوده و انجمن فناوری اطلاعات در زمینه محتوای تبلیغات هیچ گونه مسئولیتی ندارد. هرگاه خلاف مندرجات آگهی به هر نحو مشخص شود و یا به دستور مقام قضائی دستور توقف فعالیت سفارش دهنده صادر شود، بدون اطلاع قبلی آگهی مربوطه کنسل و هرگونه خسارات برعهده سفارش دهنده است.

  - تبلیغات در تمامی صفحات سایت به نمایش در می آید و نمایش آگهی در سایر اندازه ها و بخش ها، بنا به درخواست متقاضی و حصول توافق امکان پذیر است.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه نوزدهم مهر ۱۳۹۰
 •  
 • نتایج متقاضیان استعداد درخشان کارشناسی ارشد پیام نور اعلام شد
 • سازمان سنجش آموزش کشور اسامی قبول شده های نهایی استفاده از تسهیلات آیین نامه جایابی استعدادهای درخشان را برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور منتشر کرد.

  اسامی 728 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور در رشته های مختلف بر اساس آیین نامه جایابی استعدادهای درخشان منتشر شده است.

  بر اساس آیین نامه جایابی، در کارشناسی ناپیوسته براساس بند چ آیین‌نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86، دانشجویان رتبه اول در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی دانشگاه محل تحصیل که ظرف مدت حداکثر چهار نیمسال دانش‌آموخته شوند و دارای میانگین کل حداقل 17 باشند، مشمول این آیین نامه هستند.

  همچنین در کارشناسی پیوسته نیز براساس بند ج آیین‌نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86، دانشجویان ممتاز که حداکثر در مدت هشت نیمسال دانش‌آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل جزء 10 درصد برتر در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی (مجموع دوره های روزانه و شبانه) خود باشند مشمول این آیین نامه می شوند.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه نوزدهم مهر ۱۳۹۰
 •  
 • جزئیات شهریه دوره‌های دانشگاه پیام نور/زمان ثبت نام در دوره های فراگیر
 • رئیس واحد پیام نور استان تهران گفت: شهریه دوره های آمادگی فراگیر دانشگاه پیام نور مشابه شهریه سال گذشته و معادل شهریه ترم اول در ورودی های جدید است.

  جزئیات شهریه دانشگاه پیام نور

  ابراهیم پور در بخشی از سخنان خود با اشاره به برخی جزئیات شهریه های دانشگاه پیام نور در دوره های رسمی و فراگیر گفت: هر چند در جلسه هیئت امنای دانشگاه پیام نور مصوب شد که شهریه های این دانشگاه تا 15 درصد امکان افزایش در سال تحصیلی جدید را خواهد داشت اما با پیگیری رسانه ها و دستور اکید ریاست دانشگاه پیام نور شهریه های امسال دانشگاه همانند سنوات گذشته از دانشجویان دریافت می شود.

  وی با اشاره به شهریه ثابت دوره های رسمی این دانشگاه نیز گفت: شهریه ثابت رشته های علوم انسانی، علوم پایه، مهندسی کشاورزی و هنر و معماری 727 هزار و 375 ریال برای نواحی یک و 2 که آنها را تحت عنوان نواحی برخوردار می شناسیم، اعلام شده است. این مبلغ برای دوره های کاردانی و کارشناسی و برابر با شهریه ورودی 85 تا 89 است.

  ابراهیم پور همچنین به شهریه نواحی کمتر توسعه یافته منظور از نواحی کمتر توسعه یافته (نواحی 3، 4 و 5 ) اشاره کرد و گفت: شهریه نواحی کمتر توسعه یافته 581 هزار و 900 ریال برای دوره های کاردانی و کارشناسی رسمی است.

  وی همچنین به شهریه ثابت دوره های فراگیر کاردانی و کارشناسی نیز اشاره کرد و گفت: مبلغ شهریه دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور در مقاطع کاردانی و کارشناسی 853 هزار و 210 ریال اعلام شده است.

  به گفته رئیس واحد پیام نور استان تهران مبلغ شهریه ثابت دوره کارشناسی ارشد رسمی این دانشگاه 4 میلیون و 691 هزار و 25 ریال و شهریه فراگیر 5 میلیون و 707 هزار و 713 ریال اعلام شده است.

  تمدید مهلت ثبت نام

  ابراهیم پور در ادامه در خصوص تمدید مهلت ثبت نام آن دسته از پذیرفته شدگانی که تا کنون ثبت نام خود را تکمیل نکرده اند، می توانند از 22 مهر ماه به مدت 10 روز به مراکز مورد پذیرش مراجعه و پرونده خود را تکمیل کنند.

  زمان ثبت نام در دوره های فراگیر

  وی همچنین با اشاره به تغییر زمان های ثبت نام در دوره های فراگیر پیام نور گفت: ثبت نام دوره های کارشناسی فراگیر پیام نور از 24 تا 3 آبان ماه و ثبت نام در دوره های کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد از 3 تا 11 آبان ماه انجام می شود. همچنین آزمون این 3 دوره 23 دی ماه از سوی سازمان سنجش برگزار می شود.

  وی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به اعلام نتایج استعدادهای درخشان دانشگاه پیام نور گفت: نتایج استعداد درخشان های دانشگاه پیام نور حداکثر تا 20 مهر ماه اعلام می شود.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه نوزدهم مهر ۱۳۹۰
 •  
 • ايجاد 30 رشته کارشناسي ‌ارشد در دانشگاه‌هاي پيام‌نور يزد تا پايان سال
 • رئيس دانشگاه پيام‌نور استان يزد گفت: در حال حاضر در واحدهاي دانشگاه پيام‌نور يزد 20 رشته کارشناسيارشد داير شده که تا پايان سال جاري اين تعداد به 30 رشته افزايش خواهد يافت.
  عباس کلانتري رئيس دانشگاه پيام‌نور استان يزد در مراسم استقبال از دانشجويان جديدالوود دانشگاه پيام‌نور اين استان با بيان اينکه اين دانشگاه يکي از فراگيرترين و در عين حال معتبرترين دانشگاه‌هاي نيمه حضوري جهان است، گفت: دانشگاه پيام‌نور از حيث امکانات و اعضاي هيئت علمي از دانشگاه‌هاي معتبر دنيا به شمار مي‌آيد.
  وي با اشاره به قرارگرفتن دانشگاه پيام‌نور در رتبه بيست و يکم دانشگاه‌هاي کشور، افزود:
  در برخي از استان‌ها رتبه دانشگاه دولتي آن استان از دانشگاه پيام‌نور پايين‌تر است.
  کلانتري خاطرنشان کرد: فارغ‌التحصيلان اين دانشگاه جزو با سوادترين دانشجويان هستند، به گونه‌اي که در سال گذشته در آزمون استخدامي آموزش و پرورش بيشتر استخدامي‌ها از اين دانشگاه بودند.
  وي با اشاره به تحصيل 36 هزار دانشجوي کارشناسي و کارشناسي ارشد در مراکز و واحدهاي دانشگاه پيام‌نور استان يزد، تصريح کرد: در حال حاضر در اين واحدها 20 رشته کارشناسي‌ارشد داير شده که تا پايان سال جاري اين تعداد به30 رشته و در ظرف دو سال به50 رشته افزايش خواهد يافت.
  رئيس دانشگاه پيام‌نور استان يزد با اشاره به فعاليت150 عضو هيئت علمي تمام وقت و600 استاد حق‌التدريسي در مراکز دانشگاه پيام نور يزد، اظهار داشت: تاکنون 217 طرح پژوهشي در اين مراکز خاتمه يافته و 84 طرح نيز در حال اجراست.
  وي با اشاره به چاپ220 مقاله معتبر علمي پژوهشي از راه‌اندازي دو پژوهشکده نانو و انرژي و مواد خبر داد و گفت: قطب آزمايشگاهي ميبد در حال راه‌اندازي است.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: یکشنبه هفدهم مهر ۱۳۹۰
 •  
 • راه اندازی 18 رشته محل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور
 • شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم با تصویب 18 رشته محل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور موافقت کرد. 
  شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، ایجاد رشته های کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی در مرکز پیام نور تهران، زبان و ادبیات فارسی در مراکز پیام نور میاندوآب، بستان آباد، دماوند، سمنان، فارسان، پاکدشت و گناباد، شیمی آلی در مراکز پیام نور رودسر، قم و دلیجان، شیمی فیزیک در مرکز پیام نور رزن و شیمی تجزیه در مرکز پیام نور زنگی آباد را تصویب کرد.

  این شورا با ایجاد رشته های آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان در مرکز پیام نور قم، فلسفه اسلامی در مرکز پیام نور ساری و اصفهان، جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی در برنامه ریزی محیطی در مرکز پیام نور مهریز و آمار ریاضی در مرکز پیام نور تبریز موافقت کرد. 

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: شنبه شانزدهم مهر ۱۳۹۰
 •  
 • دریافت لیست منابع و لیست ارائه دروس نیمسال اول 91-90 پیام نور
 • دانشجویان دانشگاه پیام نور می توانند  آخرین وضعیت برنامه ۹ ترمی و منابع نیمسال اول ۹۱-۹۰ را از لینک زیر دریافت نمایند

  این منابع مورد استفاده ی تمامی دانشجویان آزمون سراسری و فراگیر پیام نور می باشد

  لیست منابع و لیست ارائه دروس نیمسال اول 91-90 پیام نور (اصلاح شده)

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: چهارشنبه سیزدهم مهر ۱۳۹۰
 •  
 • دانلود لیست ارائه دورس و منابع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور
 • لیست ارائه دروس و منابع کارشناسی ارشد نیمسال اول سال تحصیلی 91-90 دانشگاه پیام نور
  برنامه ای که در ادامه مطلب خواهید دید براي كليه دانشجويان با ورودي هاي آزمون سراسري و آزمون فراگير قابل ارائه است.

  لازم به توضيح است كه كليه لينك هاي غير فعال متعاقبا اعلام مي گردد

  برای دانلود منابع به ادامه مطلب بروید

  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: چهارشنبه سیزدهم مهر ۱۳۹۰
 •  
 • تغییر زمان ثبت نام در کنکور فراگیر 1390
 • زمان ثبت نام در سه آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور تغییر کرد

  به گزارش انجمن فناوری اطلاعات ; در حالی که پیش از این زمان آغاز ثبت نام آزمون كارشناسي فراگير دانشگاه پيام نور از 17 و  كارشناسي ناپيوسته و كارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور نيز از 26 مهرماه و برگزاري آزمون دوره‌هاي مختلف فراگير پيام نور در دوم دي ماه اعلام شده بود معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور از تغییر در تاریخ آغاز ثبت نام در سه آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور به علت تاخیر در ارسال دفترچه ثبت نام برای چاپ نهایی و تغییر در تایید رشته های درسی برای این مقاطع خبر داد!

  جلال طباطبایی آخرین زمان بندی ثبت نام 3 آزمون فراگیر پیام نور را اعلام کرد و گفت: ثبت نام در آزمون کارشناسی فراگیر پیام نور از 24 مهر آغاز می شود و تا اول آبان ماه ادامه می یابد.

  همچنین ثبت نام داوطلبان در آزمون کارشناسی ناپیوسته و آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از 4 تا 11 آبان ماه 90 صورت می گیرد.
   
  طباطبایی درباره زمان برگزاری این 3 آزمون، اظهار داشت: آزمون سه دوره فراگیر دانشگاه پیام نور در مقاطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد در روز 23 دی ماه برگزار می شود.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه دوازدهم مهر ۱۳۹۰
 •  
 • کارنامه نهايي کنکور کارشناسي ارشد90 منتشر شد
 • کارنامه نهايي کنکور کارشناسي ارشد سال 90 از سوي سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد و داوطلبان مي توانند با ورود به سايت سازمان کارنامه خود را دريافت کنند.

  داوطلبان کنکور کارشناسي ارشد سال 90 براي مشاهده کارنامه خود مي توانند به سايت سازمان سنجش مراجعه کنند و با ورود اطلاعات شماره پرونده، شماره داوطلبي و يا مشخصات شناسنامه اي کارنامه خود را مشاهده کنند.

  ظرفيت پذيرش کارشناسي ارشد نسبت به سال گذشته 64 درصد افزايش يافته است و 75 هزار نفر بر اساس ظرفيت دانشگاهها پذيرفته مي شوند و همچنين با احتساب پذيرش استعدادهاي درخشان با آزمون و بدون آزمون، 85 هزار نفر در اين مقطع پذيرفته مي شوند.

  کنکور کارشناسي ارشد سال 90 در 142 کد رشته امتحاني و در روزهاي 27 تا 29 بهمن ماه برگزار شد و 870 هزار نفر در اين آزمون شرکت کردند و نتايج آزمون 8 شهريور اعلام شد

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه دوازدهم مهر ۱۳۹۰
 •  
 • ثبت نام دانشجویان پیام نور تا 15 مهر تمدید شد
 • معاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام نور گفت : زمان نام نویسی و انتخاب واحد دانشجویان این دانشگاه تا 15 مهر تمدید شد.

  آقای معتمدی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر افزود : در آغاز سال تحصیلی جدید ، 270 دانشجوی جدید تا کنون نام نویسی کرده‌اند و برای ایجاد امکان بیشتر برای بازماندگان از نام نویسی زمان مورد نظر تمدید شد .

  وی گفت : دانشجویان دیگر این دانشگاه نیز دراین مدت می‌توانند انتخاب واحد و یا در انتخاب واحد خود تغییراتی اعمال کنند .

  معاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام نور افزود : امسال نخستین بار نام نویسی دانشجویان جدید نیز همانند دانشجویان دیگر این دانشگاه به صورت مجازی انجام شد و به دلیل مشکلاتی ، احتمال می‌دهیم برخی دانشجویان نتوانسته باشند نام نویسی و یا انتخاب واحد کنند .

  معتمدی همچنین گفت :‌ میزان ورودی دانشجویان جدید دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی 90 - 91 تقریبا همانند سال تحصیلی گذشته بود .

  دو روز پایانی شهریور و پنج روز نخست مهر زمان نام نویسی و انتخاب واحد دانشجویان قدیمی و جدید دانشگاه پیام نور بود که مسئولان این دانشگاه زمان نام نویسی را برای دانشجویان جدید تا 10 مهر تمدید کرده بودند.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه دوازدهم مهر ۱۳۹۰
 •  
 • اعلام دو موسسه مجاز دوره های آمادگی فراگیر پیام نور
 • اسامي دو موسسه مجاز دوره‌هاي آمادگي فراگير پيام نور اعلام شد

  دفتر آموزشهاي آزاد، غير دولتي و غير انتفاعي وزارت علوم با صدور اطلاعيه‌اي علاوه بر فهرست اعلام شده قبلي، موسسات آموزش عالي آزاد فناوران توس و گام انديشه در شهر مشهد را به عنوان موسسات مجاز برگزاري دوره‌هاي آمادگي فراگير دانشگاه پيام نور اعلام كرد.

  پيش از اين فهرست، اسامي موسسات مجاز برگزاري دوره‌هاي آمادگي فراگير پيام نور در تاريخ 11 و 24 مرداد ماه و 16 شهريورماه از طريق سايت وزارت علوم اعلام شده بود.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه بیست و دوم شهریور ۱۳۹۰
 •  
 • زمانبندی و مدارک مورد نیاز ثبت نام پذیرفته شدگان سال 91-90 پیام نور
 • اطلاعيه ثبت نام پذيرفته شدگان مقاطع مختلف تحصيلي آزمون سراسري و فراگير سال 91-90دانشگاه پيام نور از طريق سامانه جامع خدمات آموزشي گلستان


  ثبت نام پذيرفته شدگان مقاطع مختلف تحصيلي آزمون سراسري و فراگير  سال 91-90دانشگاه پيام نور از طريق سامانه جامع خدمات آموزشي گلستان ((http://reg.pnu.ac.ir )) در تاريخ هاي زير مي باشد

  1- ثبت نام پذيرفته شدگان فراگيرمقطع كارشناسي پيوسته وناپيوسته و كارشناسي ارشداز تاريخ 27/6/90 الي31/6/90

  2-ثبت نام پذيرفته شدگان آزمون سراسري مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشداز تاريخ 1/7/90 الي5/7/90

   

  مشاهده مدارك مورد نياز برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: شنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۰
 •  
 • ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال اول 91-90 دانشگاه پیام نور از 21 شهریور
  • دسته بندی:

  دانشجویان پیام نور از امروز ۱۹ شهریور ۹۰ می توانند با مراجعه به سیستم گلستان و از مسیر :

  ثبت نام --> عملیات ثبت نام --> ثبت نام اصلی

   از زمان ثبت نام و انتخاب واحد خود اطلاع پیدا کنند.هر دانشجو در زمان مشخصی می تواند انتخاب واحد کند. از تاریخ و ساعت مشخص شده هر دانشجو ۷۲ ساعت فرصت دارد تا انتخاب واحد کند.بر اساس اعلام عبدالله معتمدی معاونت آموزشی دانشگاه پیام نور زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال اول سال تحصيلی ۹۱-۹۰ این دانشگاه برای ورودی های قدیم از ۲۱ شهریور ۹۰ آغاز و تا ۲۷ شهریور ۹۰ ادامه خواهد داشت. همچنین زمان حذف و اضافه این ترم از تاریخ ۱۷ مهر ۹۰ آغاز خواهد شد.

  دانشجويان برای ثبت نام و انتخاب واحد ترم پاییز پیام نور بايد به سيستم گلستان مراجعه كنند.

  دسترسی سریعتر به سیستم گلستان کلیک کنید 

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: شنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۰
 •  
 • مدرک دانشگاه پیام نور معادل نمی شود
 • واکنش اساتید و مسئولان دانشگاه پیام نور وسازمان سنجش به اظهارات کذب عباسپور

  به گزارش انجمن فناوری اطلاعات، علی عباسپور تهرانی فرد - رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی هفته گذشته اعلام کرد که مدرک دانشگاه پیام نور به دلیل عدم کیفیت در این دانشگاه معادل می شود!!! این اظهارات واکنشهایی را از سوی مسئولین دانشگاه پیام نور و سازمان سنجش در پی داشت

  نخستین واکنش در برابر این اظهارات عجیب و غیر منطقی عباسپور، مصاحبه ی عبدالله معتمدی - معاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام نور با خبرگزاری ها بود که اعلام کرد گفته های عباسپورتهرانی فرد مبنایی ندارد و مدرک این دانشگاه نه تنها معادل نمی شود بلکه اعضای کمیسیون آموزش هم با معادل شدن مدرک این دانشگاه مخالف هستند

  پس از این مصاحبه برخی استادان دانشگاه پیام نور نیز در اعتراض به اظهارات مبنی بر معادل شدن مدرک این دانشگاه، در یک نامه دسته جمعی مراتب اعتراض خود را اعلام کردند.

  در این نامه اساتید دانشگاه ضمن انتقاد شدید به عباسپور، به دلیل ادعای واهی بی کیفیتی دانشگاه پیام نور و توصیه به عدم انتخاب این دانشگاه توسط داوطلبان آزمون سراسری و نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی، خواهان رسیدگی، اقدام و برخورد قانونی با عباسپور شدند.این استادان چنین اظهاراتی را در چنین مقطع زمانی با هدف ایجاد تردید در بخشی از داوطلبان و سوق اجباری بر گرفته از بی اطلاعی آنها به سوی دانشگاه مورد علاقه ایشان دانسته اند

  همچنین در این بیانیه به سهم ۵۰ تا ۱۰۰ در صدی قبولی دوره های کارشناسی ارشد دانشجویان پیام نور در گزارشات و مستندات موجود در سازمان سنجش و آموزش کشور و حتی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی اشاره شد تا کذب بودن ادعای عباسپور مبنی بر بی کیفیت بودن دانشگاه پیام نور آشکار گردد

  اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور: سازمان سنجش آموزش کشور به اطلاع تمام داوطلبان واجد شرایط انتخاب رشته دانشگاه پیام می‌رساند مدارک فارغ التحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه پیام نور برای تمام داوطلبان فارغ التحصیل، ورودی‌های سال جاری و انتخاب رشته کنندگان آزمون سراسری سال 1390 مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و هیچگونه تفاوتی از نظر مدرک تحصیلی بین تمام دانشگاهها و موسسات آموزشی عالی و دانشگاه پیام نور مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته وجود نداشته و به همه انتخاب رشته کنندگان این دانشگاه در صورت قبولی و فارغ التحصیلی وفق مقررات جاری  مدرک رسمی مورد تایید وزارت علوم اعطا خواهد شد.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: شنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۹۰
 •  
 • نتايج آزمون‌ فراگير پيام نور
 • نتايج آزمون‌های فراگير پيام نور ۱۳۹۰ اواخر مرداد اعلام مي‌شود   

  معاون سازمان سنجش آموزش كشور از اعلام نتايج آزمون فراگير دوره‌هاي مختلف دانشگاه پيام نور در اواخر مرداد ماه خبر داد.

  ابراهيم خدايي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه نتايج آزمون فراگير پيام نور در مقاطع كارشناسي ناپيوسته، كارشناسي و كارشناسي ارشد اواخر مرداد ماه اعلام مي‌شود، اظهار كرد: نتايج داوطلبان آزمون‌هاي فراگير از طريق سايت سازمان سنجش اعلام مي‌شود.

  وي با اشاره به برگزاري بيست و دومين دوره آزمون فراگير كارشناسي دانشگاه پيام نور در 30 ارديبهشت ماه ۱۳۹۰ با رقابت 137 هزار و 20 داوطلب در 35 گروه و 50 رشته، گفت: همچنين در آزمون كارشناسي ناپيوسته فراگير 6 هزار و 804 داوطلب و در آزمون كارشناسي ارشد فراگير پيام نور نيز 102 هزار و 953 داوطلب شركت كرده‌اند.

  انجمن فناوری اطلاعات

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: جمعه بیست و یکم مرداد ۱۳۹۰
 •  
 • اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 90
 • رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری سال 90 گفت: نتایج اولیه کنکور سراسری ساعت 24 روز جمعه 14 مردادماه اعلام می شود.

  دکتر محمدحسین سرورالدین روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: نتایج اولیه کنکور سراسری ساعت 24 جمعه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام و نتایج نهایی نیز شهریورماه اعلام خواهد شد.

  رئیس سازمان سنجش خاطرنشان کرد: انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری نیز از روز 17 مرداد آغاز می شود و داوطلبان تا 23 مردادماه می توانند نسبت به انتخاب رشته در این آزمون اقدام کنند.

  یک میلیون و 132 هزار و 877 نفر در 5 گروه آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی در روزهای 9 تا 11 تیرماه با هم به رقابت پرداختند.

  انجمن فناوری اطلاعات

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: چهارشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۰
 •  
 • اسامي موسسات آموزش عالي آزاد مجاز برگزاري دوره هاي آمادگي فراگير پيام نور
 • دفتر آموزشهاي آزاد ، غير دولتي - غير انتفاعي وزارت علوم ، اسامي موسسات آموزش عالي آزاد مجاز برگزاري دوره هاي آمادگي فراگيرپيام نور  در سال 1390را اعلام کرد.به گزارش روابط عمومي وزارت علوم ،  موسسات آموزش عالي آزاد مجاز برگزاري دوره هاي آمادگي فراگيرپيام نور در شهر تهران شامل موسسات شايگان ، پور سينا، بامداد دانش ،علوم نوين پارسيان ،عصر دين و دانش ،خردمند، ابن يمين ،نهاوند ،عدل ،انديشه نوين پژوهش ،نيک انديش ، گفتگو، مبين ،چتر دانش ،نگاره ، خلاقيت ،فرهنگ تفاهم ،سحاب ، هرمزان ،رفيع ، عصر دانش نظام الملک ،ايکاد،توسعه پايدار شرق ، تدبير ،مهر پويان ،راه آينده ،نور ، فرهنگ متين ،بينش ، ماهان ،بهروش ،دانش نوين ،جهش و ندا است.


  همچنين براساس اعلام دفتر آموزشهاي آزاد ، غير دولتي و غير انتفاعي در شهرستان مشهد موسسات دانشمند ، آسيا، خوارزمي خراسان ،خلاقان جوان ،مهندسان ،انديشه سازان و امين در شهرستان  اصفهان موسسات دانش پژوهان ، برهان ، صدر ، نوين صدر اسپادانا ،فناوران حکيم ،در شهر شيراز موسسات دانش گستر ، فن آموز ، رهروان دانش نوين ،ماد ، نيايش  و فاضل مجاز به برگزاري دوره هاي آمادگي فراگيرپيام نور  در سال 1390 هستند.
  براساس اين گزارش   در شهرستان  تبريز موسسه مهرگان ، در سيرجان موسسه نوبنياد ،در گرگان قابوسيه ، در  رشت مهرنيکان ، در کرج موسسات چاووش و زبدگان  ، در بندر عباس موسسه پرديس معمار، در اسلامشهر موسسه پندار ، در شهرضا موسسه نسل فردا و در کرمانشاه  موسسه فناور  مجاز به برگزاري دوره هاي آمادگي فراگيرپيام نور  در سال 1390 مي باشند.
  براساس اعلام دفتر آموزشهاي آزاد ، غير دولتي و غير انتفاعي  وزارت علوم  تمديد تعهد نامه سال 1389موسسات آموزش عالي آزاد براي يکسال است و مسئولين  موسساتي که براي اولين بار درخواست آنها پذيرفته شده بايد براي امضاي تعهد نامه به  دفتر آموزشهاي آزاد ، غير دولتي و غير انتفاعي  وزارت علوم   مراجعه نمايند.
  گفتني است فهرست اسامي مراکز بسيج دانشجويي ، رزمندگان و جهاد دانشگاهي مجاز به برگزاري دوره هاي آمادگي فراگيرپيام نور متعاقباً اعلام مي شود.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: چهارشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۰
 •  
 • کارت هوشمند دانش برای دانشجویان پیام نور صادر شد
 • مدیر کل آمار و فناوری دانشگاه پیام نور از صدور کارت هوشمند دانش برای تمام دانشجویان این دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی خبر داد و گفت: کارت هوشمند دانش با همکاری دانشگاه پیام نور و بانک صادرات برای تمام دانشجویان این دانشگاه صادر شد.
  امیر فرمانبر با اعلام این خبر اضافه کرد: دانشگاه پیام نور با همکاری بانک صادرات کارت هوشمند دانش ویژه تمام دانشجویان دانشگاه پیام نور در همه مقاطع صادر کرده است و حتی دانشجویان ورودی جدید این دانشگاه هم می توانند از مزایای کارت هوشمند دانش بهره مند شوند!!!

  وی درباره معرفی این کارت و نحوه استفاده از آن توسط دانشجویان، اظهار داشت: یک نوار مشکی رنگ روی این کارت دیده می شود که متعلق به بانک صادرات است و در مراکز خرید و عابر بانکها قابل استفاده است. قسمت دیگر این کارت که بدون تماس است و تمام اطلاعات دانشجو از جمله عکس، آرم دانشگاه و شماره دانشجویی روی آن دیده می شود.

  به گفته فرمانبر، قسمت بدون تماس این کارت در محیط دانشگاه برای دانشجویان قابل استفاده است.

  وی افزود: این کارت برای دانشجویان دانشگاه پیام نور همانند کارت دانشجویی در مراکز خرید عمل می کند و دانشگاه پیام نور به اسم هر دانشجو با مبلغ صفر ریال برای دانشجویان در این بانک حسابی افتتاح می کند تا دانشجویان هر زمان که خواستند با هزینه شخصی خود این کارت را شارژ کنند.

  وی افزود: هیچگونه محدودیت شارژی برای آنان در این کارت وجود ندارد.


  انجمن فناوری اطلاعات: کاش اطلاعاتی در مورد مزایای این کارت برای دانشجویان داده می شد!!! به نظر میاد تنها فواید این کارت برای بانک صادرات که به نوعی طرف قرارداد با دانشگاه پیام نور است باشد!!! شاید هم واریز شهریه به بانک صادرات را ساده تر کند!

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: چهارشنبه پنجم مرداد ۱۳۹۰
 •  
 • اعلام اسامي موسسات مجاز برگزار كننده دوره‌هاي فراگير پيام نور در اول مرداد
 • مدير كل دفتر آموزش‌هاي آزاد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: اسامي موسسات مجاز برگزار كننده دوره‌هاي آمادگي فراگير پيام نور اول مرداد ماه از طريق سايت وزارت علوم اعلام مي‌شود.
  نادري در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: متقاضيان جهت اطلاع از شرايط و اسامي موسسات مجاز مي‌توانند اول مرداد ماه به سايت وزارت علوم به نشاني msrt.ir مراجعه كنند.
  وي تاكيد كرد: تا زماني كه اسامي موسسات مجاز دوره‌هاي آمادگي آزمون فراگير از سوي وزارت علوم اعلام نشود هيچ موسسه‌اي نمي‌تواند تبليغات و يا ثبت نام داشته باشد.
  مدير كل دفتر آموزش‌هاي آزاد وزارت علوم با بيان اينكه سال گذشته به حدود 100 موسسه از سوي وزارت علوم جهت برگزاري دوره‌هاي آمادگي فراگير پيام نور مجوز ارائه شد، تصريح كرد: امسال نيز به حدود 100 موسسه مجوز داده مي‌شود.


  آغاز دور جديد ثبت‌نام فراگير پيام نور از 15 مهر
  معتمدي معاون آموزشي دانشگاه پيام نور نيز پيش از اين در گفت‌وگو با ايسنا با اعلام اينكه ممكن است برخي منابع دوره‌هاي فراگير تغيير كند و يا رشته‌هاي جديد اضافه شوند، تصريح كرد: موسسات برگزار كننده دوره‌هاي آمادگي آزمون فراگير پيام نور تا قبل از اعلام منابع و رشته‌ها نمي‌توانند كلاس‌هاي خود را برگزار كنند.
  وي از آغاز ثبت‌نام دور جديد فراگير پيام نور از 15 مهرماه خبر داد و در اين زمينه افزود: ثبت‌نام به مدت يك هفته ادامه دارد.
  معاون آموزشي دانشگاه پيام نور ادامه داد: ثبت‌نام‌هاي فراگير در سه مقطع كارداني به كارشناسي، كارشناسي پيوسته و كارشناسي ارشد خواهد بود و امتحان دور جديد فراگير پيام نور در دي‌ماه برگزار مي‌شود.
  معتمدي در پايان خاطرنشان كرد: قرار است از اين پس ثبت‌نام‌هاي دوره‌هاي فراگير پيام نور در مهرماه انجام گيرد.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: چهارشنبه بیست و نهم تیر ۱۳۹۰
 •  
 • نکاتی در مورد ثبت نام ترم تابستان
 • به گزارش انجمن فناوری اطلاعات، دستورالعمل ثبت نام ترم تابستان ۹۰ به شرح زیر می باشد:

  ۱) ثبت نام دانشجویام مهمان و مهمان از سایر دانشگاه ها تا تاریخ ۳۰/۴/۹۰ در مراکز و واحد های مجری امکان پذیر می باشد

  ۲) انتخاب واحد از تاریخ ۲۶/۴/۹۰ لغایت ۸/۵/۹۰ در سایت جامع گلستان و مطابق برنامه زمان بندی شده امکانپذیر می باشد

  ۳) دانشجویان در ترم تابستان حداکثر ۶ واحد درسی می توانند اخذ نمایند

  ۴) دانشجویان فقط می توانند دروسی را که دارای تاریخ امتحان و کد انتخاب واحد هستند اخذ نمایند

  ۵) دانشجویانی که واجد شرایط معرفی به استاد هستند (به غیر از دروس عملی) میتوانند درس مورد نظر را از طریق مراجعه به آموزش مرکز یا واحد محل تحصیل و تکمیل فرم مربوطه انتخاب نمایند

  ۶) دانشجویان باید با مراجعه به سایت گلستان از تاریخ و زمان انتخاب واحد خود مطلع شوند

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: شنبه بیست و پنجم تیر ۱۳۹۰
 •  
 • ثبت‌نام دوره فراگير دانشگاه پيام‌نور از هفته دوم مهرماه آغاز مي‌شود
 • به گزارش انجمن فناوری اطلاعات محمد هادي امين ناجي، رئيس مركز آزمون و سنجش دانشگاه پيام‌نور با بيان اينكه ثبت‌نام دوره فراگير دانشگاه پيام‌نور از هفته دوم مهرماه آغاز مي‌شود، گفت: در سال گذشته حدود 100 رشته در مقطع كارشناسي دوره فراگير وجود داشت.

  وي با بيان اينكه 140 هزار داوطلب در دوره فراگير دانشگاه پيام‌نور ثبت‌نام كرده‌اند، افزود: نتايج آزمون دوره فراگير دانشگاه پيام‌نور اواخر شهريورماه اعلام مي‌شود.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: پنجشنبه بیست و سوم تیر ۱۳۹۰
 •  
 • تقویم دانشگاهی تابستان 90 پیام نور
 • به گزارش  انجمن فناوری اطلاعات  زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال تابستان  ۹۰ دانشگاه پیام نور از ۲۶ تیر ۹۰ آغاز و تا ۸ مرداد ۹۰ ادامه خواهد داشت.

  دانشجويان براي ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان پیام نور بايد به سيستم گلستان مراجعه كنند.

  برای دسترسی سریعتر به سیستم گلستان کلیک کنید
   
  در جدول زیر تقویم دانشگاهی نیمسال تابستان ۹۰ را مشاهده می کنید
   
  تقويم دانشگاهي نيمسال تابستان ۹۰ 

  -

  از تاريخ

  تا تاريخ

  ارائه دروس برای مراکز

  ۱۹ تیر ۹۰

  ۲۳ تیر ۹۰

  تاريخ مهمان شدن

  ۱۲ تیر ۹۰

  ۳۰ تیر ۹۰

  ثبت نام و انتخاب واحد

  ۲۶ تیر ۹۰

  ۸ مرداد ۹۰

  دريافت كارت آزمون امتحانات

  ۲۵ مرداد 90

  ۸ شهریور 90

  شروع امتحانات

  ۱۲ شهریور 90

  ۱۷ شهریور ۹۰

  تاریخ پایان اعلام نمرات تستی

  ۲۵ شهریور ۹۰

   

  ثبت نمرات تشریحی

  ۱۴ شهریور ۹۰

  ۲۵ شهریور ۹۰

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه چهاردهم تیر ۱۳۹۰
 •  
 • لیست دروسی که در ترم تابستان 90-89 ارائه می شوند اعلام شد
 • به گزارش انجمن فناوری اطلاعات‌ ، دانشگاه پیام نور لیست دروسی را که در ترم تابستان ۹۰-۸۹ ارائه میشوند را علام کرد. بر این اساس علیرضا پورباقرانی مدیر کال خدمات آموزشی دانشگاه پیام نور طی اطلاعیه ای دروس ارائه شده در ترم تابستان را به شرح زیر اعلام نمود:

  ۱ــ دروس ۳ نیمسال آخر کارشناسی به غیر از دروس عملی (بر اساس برنامه۹ ترمه)

  ۲ــ دروس جبرانی کارشناسی ارشد به غیر از دروس عملی

  ۳ــ دروس عمومی، ارزشی، مهارتی به غیر از دروس معرفی

  ۴ــ دروس کارآموزی رشته های مختلف

  ۵ــ دروس تربیت بدنی ۱ و ۲

  برای مشاهده ی تقویم دانشگاهی تابستان 90 پیام نور کلیک کنید

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه هفتم تیر ۱۳۹۰
 •  
 • نیمه اول مهرماه ، ثبت نام دوره های فراگیر پیام نور
 • معاون آموزشی دانشگاه پیام نور اعلام کرد: با موافقت سازمان سنجش، امسال ثبت‌نام دوره فراگیر نیمه اول مهرماه انجام شده و آزمون ورودی آن دی‌ماه برگزار می‌شود.

  به نقل از خبرگزاری برنا : عبدالله معتمدی معاون آموزشی دانشگاه پیام نور اعلام کرد: با توافقی که با سازمان سنجش آموزش کشور صورت گرفته است آزمون دوره فراگیر دانشگاه پیام نور امسال زودتر برگزار می‌شود.

  وی ادامه داد: بر این اساس از این پس ثبت نام دوره فراگیر نیمه اول مهرماه انجام شده و آزمون ورودی آن دی‌ماه برگزار می‌شود.

  معاون آموزشی دانشگاه پیام نور با بیان اینکه دانشجویان فراگیر در نیمسال دوم سال تحصیلی پذیرش می‎شوند، تصریح کرد: این در حالی است که سال‌های گذشته، ثبت نام آزمون فراگیر پیام نور دی ماه انجام شده و آزمون آن به اردیبهشت‌ماه سال آینده موکول می‌شد.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: شنبه چهارم تیر ۱۳۹۰
 •  
 • آزمون مجدد برخی امتحانات پایان ترم نیمسال دوم ۹۰-۸۹ دانشگاه پیام نور
 • با عنایت به خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد.

  جالب است بدانید چندی پیش خبر مبنی بر طراحی نرم افزار جدید بوستان برای طراحی سوالات پایان ترم امتحانات پیام نور منتشر شد . در مورد این نرم افزار مسئولین دانشگاه عقیده داشتن با طراحی این نرم افزار شاهد کاهش چشم گیر اشتباهات در سوالات پیام نور خواهیم بود.

  ولی متاسفانه تا الان اشتباهات در امتحانات پیام نور کمتر که نشده هیچ به نظر ما نیز بیشتر هم شده. تا اکنون ۳ عنوان درسی به دلیل خارج از منبع بودن سوالات پایان ترم مجددا” برگزار خواهند شد.

  نام دروس در ادامه مطلب

  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: جمعه سوم تیر ۱۳۹۰
 •  
 • ورودی های دانشگاه پیام نور نمرات بالایی ندارند/پیام نور خرابه ای بود که آباد شد
 • رئیس دانشگاه پیام نور در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حاضر شد و به سوالات اعضای این کمیسیون در خصوص وضعیت این دانشگاه پاسخ داد اما در نهایت اعلام شد تا یک ماه آینده گزارش تکمیلی از روند رشد کیفی و کمی این دانشگاه به کمیسیون ارائه شود.

  حسن زیاری رئیس دانشگاه پیام نور در جلسه سه شنبه گذشته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی حاضر شد تا پاسخگوی سوالات اعضای این کمیسیون باشد.

  بخشی از بار دولت بر دوش دانشگاه پیام نور است، نمی توان نقاط ضعف این دانشگاه را از نظر دور دانست و هر چند ورودی های این دانشگاه نمرات بالایی ندارند ولی هنگام دانش آموختگی جزء بهترین های دانشگاه های کشور به شمار می آیند

  متن کامل در ادامه مطلب

  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: یکشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۰
 •  
 • اعلام اشکال کلید تستی سوالهای امتحانی پیام نور توسط دانشجویان
 • به گزارش انجمن فناوری اطلاعات کلیه دانشجویان محترم می توانند از طریق مسیر زیر ، نسبت به اعلام اشکال کلید سوالات تستی امتحانی خود اقدام نمایند.این اشکالات بررسی شده و در صورت تایید وجود اشکال، کلید اصلاح می گردد.

  منوی کاربر ==> آموزش ==> نمرات و امتحان ==> امتحانات پیام نور ==> اعلام اشکال کلید تستی سوالهای امتحانی توسط کاربران

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: یکشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۰
 •  
 • امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام‌نور در ایام اعتکاف برگزار می شود
  • دسته بندی:

  به گزارش انجمن فناوری اطلاعات، رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور از برگزاری امتحانات این دو دانشگاه در ایام اعتکاف خبر داد. محمدهادی امین ناجی - رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور اعلام کرد: امتحانات روز شنبه 28 خردادماه این دانشگاه براساس برنامه قبلی برگزار می شود. پیش از این دانشگاه شهید بهشتی اعلام کرده بود که به دلیل تلاقی با مراسم اعتکاف امتحانات روز شنبه را برگزار نمی کند این در حالی است که دانشگاه آزاد امتحانات خود را در ایام اعتکاف برگزار می کند. دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز اعلام کرده است که امتحانات این دانشگاه در روزهای برگزاری مراسم اعتکاف برگزار نمی شود.

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: سه شنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۰
 •  
 • مدارك مورد نياز ثبت نام سال 1390 دانشگاه پیام نور
  • دسته بندی:

   مدارك مورد نياز پذيرفته شدگان آزمون سال 1390 به شرح زير  اعلام مي‌‌شود:

  الف- دوره كارشناسي(دوره فراگير نوبت بيست و دوم)

  پذيرفته شد‌گان مي‌توانند صرفاً در كد قبولي اعلام شده در نيمسال اول 91-90 در مركز و رشته قبولي از تاريخ 27/6/90 لغايت 31/6/90 ثبت نام نمايند. مدارك مورد نياز جهت ثبت نام به شرح ذيل مي‌باشد:

   (دستور العمل نوبت بيست و يكم)

  1)      اصل شناسنامه و دو برگ فتوكپي از تمام صفحات آن

  2)      اصل و تصوير كارت ملي

  3)      6 قطعه عكس تمام رخ 4×3 با زمينه روشن تهيه شده در سال جاري

  4)      مدرك مشخص كننده وضعيت نظام وظيفه (ويژه آقايان)

  5)      گواهي اشتغال به كار و اصل حكم كارگزيني مربوط براي استفاده كنندگان از سهميه كارمندي

  6)      گواهي تائيديه سهميه ايثارگري از مراجع ذيربط براي استفاده كنندگان از سهميه مذكور

  7)   اصل و تصوير گواهي، ديپلم متوسطه نظام جديد و پيش دانشگاهي يا ( اصل و تصوير گواهي ديپلم متوسطه نظام قديم )

  8)   اصل و تصوير ريز نمرات دوره هاي متوسطه نظام جديد و پيش دانشگاهي يا (اصل و تصوير ريز نمرات دوره متوسطه نظام قديم )  

  9)   اصل رسيد پستي تائيديه تحصيلي ديپلم متوسطه نظام جديد و پيش دانشگاهي يا (اصل رسيد پستي تائيديه تحصيلي ديپلم متوسطه نظام قديم )

  يادآوري مهم:

  پذيرفته شدگان رشته تربيت بدني و علوم ورزشي پس از شركت در آزمون عملي و قبولي در آن مجاز به ادامه تحصيل مي‌باشند. بديهي است ثبت نام ايشان پس از قبولي در آزمون عملي از نيمسال دوم 91-90 خواهد بود.

  تاريخ برگزاري آزمون عملي  در اواخر مهر ماه سال جاري به اطلاع خواهد رسيد.

  لازم به ذكر است امتحان عملي مزبور قابل تكرار نخواهد بود.

  ب- دوره كارشناسي ناپيوسته (دوره فراگير نوبت سوم)

  پذيرفته شدگان اين دوره كه داراي مدرك كارداني مورد تاييد وزارت علوم تحقيقات و فن آوري يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مي‌باشد مي‌توانند صرفاً در كد قبولي اعلام شده در نيمسال اول 91-90 در مركز و رشته قبولي از تاريخ 27/6/90 لغايت 31/6/90 ثبت نام نمايند. مدارك مورد نياز جهت ثبت نام به شرح ذيل مي‌باشد:

  1)      اصل و دو برگ تصوير كليه صفحات شناسنامه

  2)      اصل و تصوير كارت ملي

  3)      6 قطعه عكس 4×3 جديد تمام رخ پشت نويسي شده

  4)   اصل و تصوير مدرك فوق ديپلم (مدرك كارداني مورد تائيد شوراي عالي انقلاب فرهنگي يا وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و يا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي )با قيد معدل

  نكته : لازم به ذكر است پذيرفته شدگاني كه مدرك كارداني آنها فاقد معدل مي باشد لازم است نسبت به ارائه گواهي فارغ التحصيلي داراي معدل در مقطع كارداني اقدام نمايند .

  5)      مدرك مشخص كننده وضعيت نظام وظيفه (ويژه آقايان )

  6)      گواهي اشتغال به كار و اصل حكم كارگزيني مربوط براي استفاده كنندگان از سهميه كارمندي

  7)      گواهي تائيديه سهميه ايثارگري از مراجع ذيربط براي استفاده كنندگان از سهميه مذكور

  يادآوري  مهم:

  پذيرفته شدگان رشته تربيت بدني كه داراي مدرك كارداني هم نام (مطابق جدول صفحه27 دفترچه راهنماي فراگير نوبت سوم) مي‌باشند از آزمون عملي معاف مي‌باشند و ساير پذيرفته شدگان اين رشته مي‌بايست در آزمون عملي كه تاريخ آن متعاقباً در مهرماه سال جاري اعلام مي‌شود شركت نمايند.

  ضمناً آزمون عملي مزبور غير قابل تكرار و ثبت نام كليه پذيرفته شدگان قطعي اين رشته از نيمسال دوم 91-90 خواهد بود.

   

   

  ج- دوره كارشناسي ارشد(دوره فراگير نوبت دهم)

  پذيرفته شدگاني كه داراي مدرك كارشناسي مورد تاييد وزارت علوم تحقيقات و فنآوري و يا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي هستند مي‌توانند در كد قبولي اعلام شده در نيمسال اول 91-90 در مركز و رشته قبولي از تاريخ 27/6/90 لغايت 31/6/90 ثبت نام نمايند مدارك مورد نياز جهت ثبت نام به شرح زير مي‌باشد:

  1)     اصل مدرك كارشناسي(ليسانس) مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي كه در آن معدل دوره كارشناسي قيد شده باشد.

  تبصره 1. پذيرفته شدگاني كه به دلايلي قادر به ارائه اصل مدرك كارشناسي(ليسانس) نمي‌باشند؛ لازم است اصل گواهي دانش آموختگي تاييد شده توسط دانشگاه يا موسسه آموزش عالي محل اخذ كارشناسي(ليسانس) را ارائه نمايند كه در آن عبارت زير قيد شده باشد.

  " اشتغال به تحصيل نامبرده مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات فناوري يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مي‌باشد".

  تبصره. براساس مصوبه شماره 368 مورخ 3/11/74 شوراي عالي انقلاب فرهنگي، طلاب و فضلاء حوزه علميه كه براساس مدارك صادر شده مديريت حوزه علميه قم و مشهد دوره سطح دو را با موفقيت گذرانده‌اند، همانند دارندگان مدارك كارشناسي مي‌توانند در رشته‌هاي علوم انساني اين دوره تحصيل نمايند.

  2)      اصل شناسنامه و دو سري تصوير از تمام صفحات آن

  3)      اصل و تصوير كارت ملي(پشت و رو)

  4)      6 قطعه عكس تمام رخ 4×3 با زمينه روشن تهيه شده در سال جاري

  5)      مدرك مشخص كننده وضعيت نظام وظيفه (ويژه آقايان)

  6)      گواهي اشتغال به كار و اصل حكم كارگزيني مربوط براي استفاده كنندگان از سهميه كارمندي

  7)      گواهي تائيديه سهميه ايثارگري از مراجع ذيربط براي استفاده كنندگان از سهميه مذكور

 • نوشته : ((سامان))
 • تاریخ: پنجشنبه نوزدهم خرداد ۱۳۹۰
 •  

 • anjomaneit

  ((انجمن فناوری اطلاعات))

  anjomaneit

  http://anjomaneit.blogfa.com

  اخبار پیام نور,نمونه سوالات,جزوات

  اخبار پیام نور,نمونه سوالات,جزوات

  اخبار پیام نور,نمونه سوالات,جزوات

  با سلام

  هدف ما اطلاع رساني. جدیدتربن اخبار دانشگاهی و كمك به دانشجويان عزيز پيام نوري با قرار دادن نمونه سوالات به صورت رایگان مي باشد اميدواريم بتوانيم رضايت شما عزيزان را جلب كنيم.
  لطفا ما را از نظرات سازنده ي خود ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بهرهمند سازيد و نقاط ضعف سایت را به ما تذكر دهيد تا در صورت امكان و در حد توان به اصلاح اشكالات بپردازيم.
  براي تبادل لينك هم در بخش نظرات سایت با ما در ارتباط باشيد فناورى اطلاعات محموداباد,اخبار پیام نور,تازه های IT,نمونه سوالات و جزوات, كتاب,دانلود نرم افزار

  اخبار پیام نور,نمونه سوالات,جزوات